Wiadomości

  • 11 grudnia 2019
  • wyświetleń: 3294

Posłowie przyjadą do Bielska-Białej. Będą rozmawiać o smogu

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego, poseł Przemysław Koperski, zapowiedział, że pierwsze wyjazdowe posiedzenia zespołu zostaną zorganizowane w województwie śląskim - m.in. w Bielsku-Białej.

Koperski
Parlamentarny Zespół Antysmogowy · fot. FB Przemysław Koperski


Oprócz Bielska-Białej parlamentarzyści planują odwiedzić Żywiec, Pszczynę, Rybnik i Żory. Do wyjazdowego posiedzenia ma dojść w styczniu 2020 roku.

- Chcemy spotkać się z samorządowcami najbardziej zanieczyszczonych miast, a także porozmawiać z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na temat tego, jakie są skutki wdrażania programu "Czyste Powietrze" i jakie są planowane działania na rok 2020 - informuje poseł Przemysław Koperski, szef antysmogowego zespołu.

Dotychczas do Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego przystąpiło 15 posłów z klubów Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Przemysław Koperski oznajmił, że zespół ciągle czeka na przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- To nie jest zespół wymierzony w rząd, polityków. To jest zespół wymierzony w smog, bo on jest wrogiem naszych dzieci. Gdy mój syn wychodzi w Bielsku-Białej do szkoły, dostaję co drugi dzień alert na mobidziennik, że tak naprawdę nie powinien wychodzić na zewnątrz. Sytuacja jest nienormalna, dlatego apelujemy do pozostałych sił parlamentarnych o dołączenie do walki ze smogiem - zakończył poseł Koperski.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.