bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 grudnia 2019
  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1464

Pedałując na rowerach rozświetlą ekologiczne choinki

Za nami:

W czwartek 12 grudnia o godz. 11.00 na ul. 11 Listopada, obok pomnika Reksia, Fundacja Ekologiczna Arka startuje z akcją "Choinki Nadziei".

Choinki Nadziei
Choinki Nadziei · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


W akcji będą nas wspierać uczniowie Szkoły Kopalińskiego, a choinka oraz występ zostanie przeprowadzony w Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych na ul. Żywieckiej 15. Na akcji tradycyjnie pojawią się choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach.

Podczas akcji zostanie rozstawiona naturalna choinka, do której podłączone będą rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z bielskiej Szkoły Kopaliński najpierw ozdobią świąteczne drzewka, a następnie rozświetlą je pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzą w ten sposób prąd, który zasili energooszczędne oświetlenie choinkowe.

- Nasza akcja łączy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta: zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

"Choinki Nadziei"

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.