Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 714

Jak wyjść z długów komorniczych?

Materiał partnera:

Jeśli jesteśmy na etapie zadawania pytania w stylu jak wyjść z długów komorniczych, to nasza sytuacja jest naprawdę kiepska. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy całkowicie bez wyjścia. Jak sobie z tym poradzić?

Jak wyjść z długów komorniczych?


Kiedy do drzwi puka pierwszy raz komornik, większość osób wpada w panikę. Mają wrażenie, że gorzej być nie może. Zła wiadomość jest taka, że gorzej może być, a dobra, że wbrew pozorom można sobie z tym poradzić i wyjść na prostą.

Gdzie można szukać pomocy?Najtrudniejsza sytuacja jest w momencie, gdy suma do spłaty u komornika jest ogromna. Wtedy trzeba się nieźle nakombinować. Jednak i wtedy można pomyśleć o tym, by skontaktować się z firmą oddłużeniową. Wśród ich usług może być na przykład konsolidacja długów, pomoc w zmniejszaniu rat, czy umorzeniu odsetek. Jeśli bierzemy pod uwagę pożyczkę oddłużeniową, dobrze się zastanówmy, czy jest opłacalna. Pamiętajmy, że ona również będzie do spłaty. W części przypadków jest to najlepsze rozwiązanie.

Na pewno też dobrze wykazać dobrą wolę w samym kontakcie z komornikiem. Jeśli będziemy w dalszym ciągu uchylać się od płatności, komornik nie tylko zajmie konto bankowe, ale też zlicytuje nasz majątek. Pomocy, szukać możemy również u bliskich. Nawet kiedy nie będą w stanie wesprzeć nas finansowo, to okażą empatię i być może doradzą, w czym możemy zaoszczędzić, żeby zebrać środki. Później najważniejszy będzie plan!

Kiedy przychodzi pismo komornika…W większości przypadków, kiedy przyszedł komornik, to nie dlatego, że ktoś się uchylał od płatności, ale przez to, że nie było pieniędzy. Tak też mogło być z nami. Jeżeli nie chcemy iść od razu do firmy oddłużeniowej, jest szereg działań, które możemy podjąć na własną rękę. Od czego zacząć?
Na pewno musimy się wziąć w garść. Nie możemy chować głowy w piasek, bo to nie poprawi naszej sytuacji. Nie odbierając pisma od komornika, jeszcze bardziej pogarszamy swoją sytuację. Jeśli już doszło do tego momentu, że na scenę wchodzi komornik, to znaczy, że sprawa jest już przez sąd rozpatrzona. Wtedy też dłużnik nie ma zbyt wiele czasu… Istotne, by zapisać datę odbioru pisma. Do tego musimy zweryfikować, czy znamy tytuł i numer sprawy, na jaką powołuje się komornik. Jeśli nie, to powinniśmy się skontaktować z prawnikiem.

Co z długami komorniczymi?Jak wyjść z długów komorniczych, jeśli już wiemy, że sprawa dotyczy nas i wszystko przeprowadza się prawidłowo? Przede wszystkim zawsze możemy negocjować i z wierzycielem i z komornikiem. Można zwrócić się z prośbą o rozłożenie na raty i podkreślić chęć uregulowania zobowiązań. Nie zawsze się to uda, ale w wielu przypadkach tak.

Poza tym możemy złożyć wniosek proszący o wycofanie egzekucji komorniczej, ale musimy dobrze to uargumentować i pokazać wierzycielowi, że jest to dla niego opłacalne. Przykładowo jeśli przez egzekucję komorniczą, nasza firma jest zablokowana, nie możemy w krótkim czasie zebrać całej kwoty, na pokrycie należności. I na koniec - nie wolno nam się poddawać. Chociaż sytuacja jest trudna, to jest to opanowania. Wielu Polaków musiało się z tym zmierzyć i odzyskali wolność finansową.

Więcej informacji o wyjściu z długów komorniczych znajdziecie na https://www.splatachwilowek.pl/czy-wiesz-ze/jak-wyjsc-z-dlugow-komorniczych/.