Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5997

Prokuratura potwierdza, że wybuch gazu miał związek z przewiertem

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej potwierdziła, że tragiczny w skutkach wybuch gazu miał związek z pracami prowadzonymi pod ulicą Leszczyńską w Szczyrku.

Wybuch gazu w budynku dwurodzinnym w Szczyrku - 4-5.12.2019
Wybuch gazu w budynku dwurodzinnym w Szczyrku - 4-5.12.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


- Podczas oględzin, jakie prowadziliśmy na miejscu zdarzenia w ubiegły weekend, zostało ujawnione miejsce przerwania gazociągu. To ustalenie potwierdza nasze domniemanie, że pomiędzy wybuchem budynku, a pracami prowadzonymi pod ulicą Leszczyńską w Szczyrku, istnieje związek. To domniemanie stało się zatem faktem. Nadal prowadzone są oględziny na miejscu zdarzenia. One są trudne ze względu na to, że teren który pozostaje w naszym zainteresowaniu jest pokryty gruzem i wymaga odgruzowywaniu krok po kroku - poinformowała Agnieszka Michulec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Prokuratura czeka na opinie i ekspertyzy biegłych z zakresu fizykochemii, geologii, geodezji, budownictwa i gazownictwa, którzy uczestniczyli w oględzinach. Dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach rozpoczęły się sekcje zwłok. Po potwierdzeniu tożsamości ofiar zostanie wydana zgoda na pochówek.

Przypominamy, że w środę, 4 grudnia około godz. 18.30 doszło do wybuchu gazu w trzykondygnacyjnym budynku przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku. Eksplozja doszczętnie zniszczyła dom. Gruzowisko stanęło w ogniu i w tym samym czasie rozpoczęła się jedna z największych akcji ratowniczych ostatnich lat. Z pogorzeliska wydobyto ciała czterech osób dorosłych i czwórki dzieci.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.