bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2012
  • wyświetleń: 2306

37 pieszych otrzymało mandaty

Blisko stu skontrolowanych pieszych, w tym 37 ukaranych mandatami za przejście na czerwonym świetle i w miejscach niedozwolonych oraz 60 pouczonych - to wynik wczorajszej akcji prowadzonej przez policjantów z bielskiej drogówki wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Reklama

Policja, pieszy, mandat
Niektórzy piesi otrzymywali od policjantów mandaty, część osób pouczono. · fot. Policja


Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego”.

W działaniach, które trwały od 6.00 do 22.00 wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia i Monitoringu wyposażone w zestawy nowoczesnych kamer. Specjalnie przystosowany policyjny bus zajął miejsce w rejonie skrzyżowania ul. Partyzantów i Michałowicza.

Umundurowani policjanci w oznakowanych radiowozach zatrzymali się kilkadziesiąt metrów dalej, w miejscach dogodnych do kontroli pieszych. Funkcjonariusze w busie obserwowali na monitorach pieszych. Ujawniali i rejestrowali popełniane przez nich wykroczenia. Informacje pozwalające na identyfikację przekazywali swoim kolegom, którzy zatrzymywali sprawców.

Najczęściej popełnianymi, a jednocześnie jednymi z najgroźniejszych były wykroczenia polegające na pokonaniu przejścia dla pieszych przy włączonym czerwonym świetle. Za wykroczenie to grozi mandat w wysokości 150 zł.

Kilkudziesięciu pieszych zdecydowało się na przejście w miejscu niedozwolonym, za co zostali ukarani mandatami w wysokości 50 zł.

Skontrolowano też dziesięciu rowerzystów, którzy zostali ukarani za jazdę wzdłuż przejść dla pieszych i zagrażającą pieszym, brawurową jazdę po chodnikach. Tylko w nielicznych przypadkach sprawcy wypierali się możliwości złamania prawa. Dopiero zaprezentowanie im nagrania z ich wyczynami skłaniało do przyjęcia mandatu karnego. Policja zapowiada powtórzenia akcji w najbliższym czasie!

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.