Wiadomości

  • 8 grudnia 2019
  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 7277

"Sprawca" uszkodzenia lodówki na os. Wojska Polskiego jest znany

W połowie marca w Bielsku-Białej powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Pomysł przyjął się bardzo dobrze i w miarę upływu czasu kolejne lodówki znalazły swoje miejsce w mieście. Jedna z nich usytuowana przy ul. Spółdzielców (os. Wojska Polskiego) w nocy z soboty na niedzielę została uszkodzona. Kto to zrobił? Trudno uwierzyć, ale drzwiczki wyrwał wiatr.

Gdybyśmy tego nie zobaczyli na własne oczy na monitoringu, nie uwierzylibyśmy. Wiatr zdemolował lodówkę jak rozjuszony człowiek. Wystarczyły niedomknięte drzwi... - piszą organizatorzy akcji na swojej Facebookowej stronie. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Cała ta sytuacja spowodowała nagłośnienie akcji Foodsharingu w naszym mieście. Wiadomo, że niebawem staną kolejne lodówki, które zostały oferowane przez samych mieszkańców.

Foodsharing to inicjatywa, która za główny cel stawia sobie ograniczenie zjawiska marnowania jedzenia. Chętnych do dzielenia się jedzeniem nie brakuje, jednak mnóstwo osób, firm i instytucji nadal nie ma świadomości, że jedzenia nie trzeba wyrzucać.

Wpis z niedzieli:
Loading...

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.