Wiadomości

  • 6 grudnia 2019
  • wyświetleń: 5374

23-latek kupił narkotyki za granicą, by nimi handlować w Bielsku-Białej

Mundurowi z wapienickiego pododdziału prewencji zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który posiadał przy sobie blisko 25 gramów marihuany. Śledczy z referatu antynarkotykowego ustalili, że mężczyzna nabył narkotyki za naszą południową granicą, aby nimi handlować. 23-latek usłyszał zarzuty, za przestępstwa może trafić za kraty nawet na 5 lat. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

policyjny dozór dla dilera
23-latek kupił narkotyki za granicą, by nimi handlować w Bielsku-Białej · fot. KMP Bielsko-Biała


We wtorek mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej pełnili służbę patrolową na terenie miasta. Kiedy kontrolowali rejon parkingu przy ul. Tartacznej, zauważyli, że w zaparkowanym osobowym audi siedzi młody mężczyzna, który na ich widok zaczął się wyraźnie denerwować. Postanowili skontrolować samochód. Podczas rozmowy z kierującym z wewnątrz pojazdu wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Policyjny nos ich nie zawiódł, 23-latek zamieszkały w powiecie bielskim miał bowiem schowane w samochodzie blisko 25 gramów marihuany. Stróże prawa zabezpieczyli narkotyki, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Sprawą 23-latka zajęli się kryminalni z referatu antynarkotykowego bielskiej komendy. Ustalili, że nabył on marihuanę za naszą południową granicą. Narkotyk, który zakupił, zamierzał następnie odsprzedawać. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty nabycia wewnątrzwspólnotowego środków odurzających w celu ich dalszej odsprzedaży. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia. Prokurator objął go też policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

BM / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.