Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1751

Policjanci przeprowadzili szkolenie z przeciwdziałania narkomanii

We wtorek w bielskiej komendzie odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Bielsku-Białej, zajmującego się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Po spotkaniu dla pracowników zespołu policyjni profilaktycy zorganizowali szkolenie z zakresu rozpoznawania i przeciwdziałania narkomanii. Wykorzystano walizkę edukacyjną zakupioną dla komendy ze środków Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Bielsku-Białej - 3.12.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej we wtorek odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Bielsku-Białej. Posiedzeniu przewodniczyła Marzena Szatan z Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, a wziął w nim udział Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Marcin Bębenek. Zespół zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie na terenie Bielska-Białej, koordynuje prace grup roboczych przydzielonych w konkretnych przypadkach w rodzinach, gdzie założono niebieską kartę. Ideą jest szeroka współpraca wszystkich instytucji zajmujących się zagadnieniami przemocy w rodzinie. W tym celu spotkania odbywają się nie tylko w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale także w jednostkach, które reprezentują poszczególni członkowie zespołu.

Dzięki temu, że członkowie zespołu lepiej poznają wzajemne kompetencje i funkcjonowanie swoich urzędów mogą sprawniej współpracować na rzecz pomocy rodzinom dotkniętym problemem przemocy domowej. Po posiedzeniu policyjni profilaktycy przeprowadzili dla członków zespołu szkolenie z zakresu rozpoznawania i przeciwdziałania narkomanii. Wykorzystano w nim walizkę edukacyjną zakupioną ze środków finansowych przekazanych przez urząd miejski na fundusz wsparcia policji.

Po szkoleniu mundurowi zaprezentowali członkom zespołu swoją komendę. Pracownicy instytucji i urzędów miejskich zobaczyli od kuchni jej funkcjonowanie oraz mieli okazję poznać osobiście policjantów, odpowiedzialnych za współpracę pomiędzy komendą a poszczególnymi instytucjami.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.