Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 grudnia 2019
  • 8 grudnia 2019
  • wyświetleń: 10073

Choinka na pl. Chrobrego świeciła minutę a potem zgasła na znak solidarności

W piątek, 6 grudnia na placu Chrobrego w Bielsku-Białej rozbłysła choinka. Wydarzenie było jednak skromne, a lampki świeciły przez minutę, po czym zostały zgaszone na znak solidarności z bliskimi ofiar szczyrkowskiej tragedii.

Na pl. Chrobrego rozbłysła choinka
Na pl. Chrobrego rozbłysła choinka - 6.12.2019 · fot. bielsko.info


Choinka ma ponad 15 m wysokości. Cała dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. Wykorzystano różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną. Dzięki lampkom z efektem zimnego błysku, choinka jeszcze bardziej przyciągnie uwagę. Tzw. dekory, które znalazły się na choince to między innymi: gwiazdy, kule 3D wykonane z maty metalizowanej imitujące bombki, bombki odporne na warunki atmosferyczne oraz girlanda w kolorach białym i złotym. Na choince zamontowano 65 tys. punktów świetlnych.

Ponadto w Bielsku-Białej zamontowanych będzie około 600 różnych dekoracji, które ozdobią ulice naszego miasta w okresie świąt i Nowego Roku. Świąteczne motywy zostaną tradycyjnie rozmieszczone wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. Będą to m.in. ulice: Warszawska, Partyzantów, Bystrzańska, Piastowska, aleja Generała Władysława Andersa czy rondo Hulanka. W tym roku nad niektórymi uliczkami Starego Miasta zostaną także rozwieszone łańcuchy świetlne z motywami świątecznymi.

Na terenie miasta ustawione będą 4 sztuczne choinki: na placu Bolesława Chrobrego, placu Ratuszowym, placu Opatrzności Bożej, a także na Rynku. Podobnie jak w roku ubiegłym, na zamku Sułkowskich pojawiła się świetlna iluminacja, tym razem w kolorach białym i niebieskim.

Choinka na placu Chrobrego już stoi - 3.12.2019 · fot. bielsko.info


Jak co roku w mieście pojawią się naturalne drzewka. Będzie je można podziwiać m.in. na placu przed Katedrą św. Mikołaja, na placu Wojska Polskiego, na placu Żwirki i Wigury, w rejonie Teatru Lalek Banialuka oraz przed Domem Kultury Włókniarzy.

W przestrzeni miejskiej rozmieszczone zostaną również takie elementy, jak: drzewko świetlne w sąsiedztwie fontanny z Reksiem, świetlne anioły, dekoracja fontanny przed Teatrem Polskim oraz drewniana szopka z iluminacją przy ul. Orkana. Podobnie jak w roku ubiegłym przy ul. 11 Listopada zostanie umieszczona przestrzenna figura Reksia, a na placu Wojska Polskiego - niespodzianka świetlna.

Warto dodać, że w tym roku Bielsko-Biała przeznaczy niemałe pieniądze, aby mieszkańcy i turyści mogli podziwiać świąteczną odsłonę miasta. Około milion złotych będzie kosztowało wykonanie świetlnej dekoracji świątecznej ulic i placów Bielska-Białej. Do tego trzeba doliczyć kwotę montażu choinki na placu Chrobrego, a także wykonanie profesjonalnej iluminacji w trakcie "Świąt na Starówce".

BM, sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.