Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 grudnia 2019
  • 9 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4078

Ozdoby wykonane przez skazanych trafią na kiermasz dla Szpitala Pediatrycznego

Za nami:

Przez 3 dni funkcjonariusze bielskiej jednostki penitencjarnej wspólnie z fundacją Razem dla Dzieci będą prowadzić kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Zysk z kiermaszu zostanie przeznaczony na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Na sprzedaż zostaną wystawione świąteczne stroiki i dekoracje wykonane przez skazanych.

Skazani wykonali świąteczne ozdoby na kiermasz dla Szpitala Pediatrycznego · fot. materiały prasowe


Już od końca października blisko 50 osadzonych w bielskim Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Cieszynie bierze udział w programie resocjalizacyjnym opartym na zasadach arteterapii. Pod okiem psychologa wykonują bombki, choinki i gipsowe figurki aniołów, które trafią na kiermasz. Dzięki zajęciom skazani mają możliwość konstruktywnego zajęcia czasu, ale też lepszego niż dotychczas wglądu w swoje emocje i postawy. Największą korzyścią zaś jest pomoc małym pacjentom ze szpitala.

Kiermasz odbędzie się w bielskim Urzędzie Miasta (5 grudnia) oraz w Starostwie Powiatowym (6 i 9 grudnia). Zapraszamy w godzinach 9:00-14:00.

BM / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.