Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 listopada 2019
  • wyświetleń: 1385

Policjanci zachęcali uczniów Asnyka do wstąpienia w szeregi policji

Policjanci z bielskiej komendy zorganizowali dla młodzieży z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej niecodzienną lekcję wychowawczą. Zachęcali do założenia niebieskiego munduru.

policja
policyjna prelekcja dla uczniów "Asnyka" · fot. KMP Bielsko-Biała


Uczniowie klas 2 i 3 z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej zawitali we wtorek do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Policyjni profilaktycy przygotowali dla nich niecodzienną lekcję wychowawczą. Mundurowi uczyli jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na jakie osoby, zachowania i przedmioty należy zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą napadu rabunkowego lub chuligańskiego ataku. Pouczali młodych ludzi o podstawowych zasadach ostrożności i bezpiecznych postawach przy poszukiwaniu pracy za granicą lub wyjazdach turystycznych, tak by nie stali się ofiarami handlu ludźmi.

Policjanci przekonywali, że przyzwoite i uczciwe życie jest furką do dobrej przyszłości. Przestrzegali przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami, eksperymentowaniem z narkotykami i dopalaczami. Zwracali im uwagę na ostrożność w sieci i na profilach społecznościowych.

Licealiści, którzy uczą się w klasach o profilu ratownictwo medyczne i bezpieczeństwo publiczne niebawem będą wybierać swoją zawodową przyszłość, dlatego część spotkania była poświęcona promocji służby w policji. Mundurowi i eksperci z zespołu kadr bielskiej komendy przedstawiali zalety służby w Policji, drogę, jaką trzeba pokonać, aby założyć policyjny mundur i perspektywy, jakie niesie ze sobą służba.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.