Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2019
  • wyświetleń: 3821

[ZDJĘCIA] Wręczono wyróżnienia dla firm z Bielska-Białej

22 listopada prezydent Jarosław Klimaszewski wziął udział w gali podsumowującej XXII edycję programu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Ideą projektu jest zachęcanie wszystkich firm w Polsce do wprowadzania zmian w wewnętrznej organizacji pracy, kształtowania pozytywnych relacji ze społecznością lokalną oraz dbałości o środowisko naturalne.

Przedsiębiorstwo Fair Play
Przedsiębiorstwo Fair Play · fot. UM Bielsko-Biała


"Przedsiębiorstwo Fair Play" ma wieloletnią tradycję. Firmy - laureaci mają możliwość wykorzystania wyników programu w ich działalności rynkowej, uzyskując w ten sposób dodatkowy, znaczący argument w walce konkurencyjnej. Uwiarygodnienie przedsiębiorstw przez uczestnictwo w programie prowadzonym przez niezależne instytucje oraz poddanie się przez firmy badaniu wiarygodności i rzetelności stawia je w pozycji uprzywilejowanej we wszelkiego typu przetargach, konkursach ofertowych i reklamie.

Oceny firm dokonywane są przez dwie komisje: regionalną i ogólnopolską. W ich skład wchodzą przedstawiciele samorządów (w tym gospodarczych), banków i instytucji finansowych, uczelni wyższych, organizacji przedsiębiorców, ZUS i organów podatkowych. Nad całością pieczę sprawuje Kapituła, w której zasiadają autorytety życia politycznego i gospodarczego.

Przedsiębiorstwa biorące udział w programie, respektując na co dzień wartości etyczne, doskonale radzą sobie na rynku, odnosząc sukcesy gospodarcze. Potwierdza to tezę, że etykę i biznes można pogodzić. W ostatnich latach coraz więcej firm dostrzega znaczenie przestrzegania uczciwych reguł gry i rzetelnego traktowania kontrahentów, pracowników, a także wywiązywania się ze zobowiązań podatkowych. Wzrasta także społeczna odpowiedzialność biznesu, czego przykładem może być udział przedsiębiorstw w różnego rodzaju działaniach charytatywnych, wspieraniu fundacji, stowarzyszeń wyższej użyteczności, szkół czy szpitali. Tego typu firmy zasługują na szczególne wyróżnienie.

Podczas Gali zostały wyróżnione następujące firmy z Bielska-Białej:
  • APENA-REMONT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ,
  • REKORD SI sp. z o.o.,
  • WizjaNet Sp. z o.o.,
  • Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o.o.,
  • AQUA S.A.,
  • ZIAD Bielsko- Biała S.A.,
  • Przedsiębiorstwo Komunalne "Therma" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,


Program "Przedsiębiorstwo Fair Play" organizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, funkcjonujący przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Do współpracy nad programem zaproszono instytucje wspierania i promocji biznesu, organizacje pracodawców oraz kluby i stowarzyszenia przedsiębiorców w całym kraju - stanowiące zespół regionalnych administratorów.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.