Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 listopada 2019
  • wyświetleń: 2288

24-latka kradła markowe kosmetyki z drogerii. Grozi jej 5 lat więzienia

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej trójki zatrzymali zawodową złodziejkę. 24-latka z powiatu żywieckiego okradała drogerie z markowych kosmetyków. Jej łupem padły artykuły o wartości ponad 5 tys. złotych. W dwóch sklepach usiłowała z kolei dokonać kradzieży kosmetyków wartych 8 tys. złotych, została jednak spłoszona przez ochronę i zbiegła. Za popełnione przestępstwa grozi jej 5 lat więzienia.

Kryminalni wytropili zawodową złodziejkę kosmetykó
Kryminalni wytropili zawodową złodziejkę kosmetyków - 11.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Do jednostek policji na terenie Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca i Żor od kilku miesięcy wpływały zgłoszenia od właścicieli drogerii. Według zgłoszeń młoda kobieta okradała sklepy i drogerie, zawsze wybierając markowe i drogie kosmetyki. Przekazywane przez pokrzywdzonych informacje wskazywały, że kradzieży może dokonywać ta sama osoba. Policjanci z tych jednostek współpracowali ze sobą i wymieniali się informacjami.

Kryminalni wytropili zawodową złodziejkę kosmetykó
Kryminalni wytropili zawodową złodziejkę kosmetyków - 11.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


We wtorek po południu śledczy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej w trakcie prowadzonych czynności operacyjnych uzyskali informację, że podejrzewana kobieta pojawiła się na terenie jednej z bielskich galerii handlowych. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie napotkali młodą kobietę, której szukało już kilka jednostek województwa śląskiego. Tego samego dnia z jednego ze sklepów w tej galerii handlowej ukradła ona kosmetyki o wartości blisko 500 złotych. Stróże prawa zatrzymali 24-letnią mieszkankę powiatu żywieckiego. Złodziejka trafiła do policyjnego aresztu.

Kryminalni wytropili zawodową złodziejkę kosmetykó
Kryminalni wytropili zawodową złodziejkę kosmetyków - 11.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Śledczy z bielskiej trójki powiadomili ościenne komendy o zatrzymaniu podejrzewanej o liczne kradzieże młodej kobiety. Kryminalni zebrali przeciwko niej obszerny materiał dowodowy i udowodnili liczne kradzieże artykułów kosmetycznych i przemysłowych o wartości ponad 5 tys. złotych. Okazało się także, że kobieta kilka razy próbowała dokonać kradzieży artykułów o łącznej wartości ponad 8 tys. złotych, jednak dzięki czujnej postawie pracowników ochrony nie zdołała dokonać kradzieży i uciekła.

24-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty kradzieży, których dokonała i usiłowała dokonać. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Będzie też musiała zapłacić za skradzione kosmetyki, których nie udało się odzyskać. O dalszym losie 24-latki zdecyduje niebawem bielski sąd.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.