Wiadomości
- 22 listopada 2019
- wyświetleń: 3234
24-latka kradła markowe kosmetyki z drogerii. Grozi jej 5 lat więzienia
Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej trójki zatrzymali zawodową złodziejkę. 24-latka z powiatu żywieckiego okradała drogerie z markowych kosmetyków. Jej łupem padły artykuły o wartości ponad 5 tys. złotych. W dwóch sklepach usiłowała z kolei dokonać kradzieży kosmetyków wartych 8 tys. złotych, została jednak spłoszona przez ochronę i zbiegła. Za popełnione przestępstwa grozi jej 5 lat więzienia.

Do jednostek policji na terenie Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca i Żor od kilku miesięcy wpływały zgłoszenia od właścicieli drogerii. Według zgłoszeń młoda kobieta okradała sklepy i drogerie, zawsze wybierając markowe i drogie kosmetyki. Przekazywane przez pokrzywdzonych informacje wskazywały, że kradzieży może dokonywać ta sama osoba. Policjanci z tych jednostek współpracowali ze sobą i wymieniali się informacjami.

We wtorek po południu śledczy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej w trakcie prowadzonych czynności operacyjnych uzyskali informację, że podejrzewana kobieta pojawiła się na terenie jednej z bielskich galerii handlowych. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie napotkali młodą kobietę, której szukało już kilka jednostek województwa śląskiego. Tego samego dnia z jednego ze sklepów w tej galerii handlowej ukradła ona kosmetyki o wartości blisko 500 złotych. Stróże prawa zatrzymali 24-letnią mieszkankę powiatu żywieckiego. Złodziejka trafiła do policyjnego aresztu.

Śledczy z bielskiej trójki powiadomili ościenne komendy o zatrzymaniu podejrzewanej o liczne kradzieże młodej kobiety. Kryminalni zebrali przeciwko niej obszerny materiał dowodowy i udowodnili liczne kradzieże artykułów kosmetycznych i przemysłowych o wartości ponad 5 tys. złotych. Okazało się także, że kobieta kilka razy próbowała dokonać kradzieży artykułów o łącznej wartości ponad 8 tys. złotych, jednak dzięki czujnej postawie pracowników ochrony nie zdołała dokonać kradzieży i uciekła.
24-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty kradzieży, których dokonała i usiłowała dokonać. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Będzie też musiała zapłacić za skradzione kosmetyki, których nie udało się odzyskać. O dalszym losie 24-latki zdecyduje niebawem bielski sąd.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











