bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2012
  • wyświetleń: 3122

Czerpali korzyści z nierządu

Oficerowie z Centralnego Biura Śledczego KGP współpracując ze śledczymi z Kęt rozbili grupę osób zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji.

Reklama

policja, zatrzymanie
Zatrzymano osoby czerpiące korzyści z nierządu. · fot. Policja


W proceder zaangażowanych było czterech mężczyzn w wieku od 28-38 lat oraz 23-letnia kobieta. Członkowie tej grupy organizowali w Bielsku-Białej i Wiśle „agencje towarzyskie”, których siedzibą były wynajmowane mieszkania.

Do pracy zatrudniali młode kobiety trudniące się prostytucją. Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni przewodzącego grupie 28-latka i jego wspólników.

Kiedy oficerowie wkroczyli do ich mieszkań sprawcy nie kryli zaskoczenia. W toku realizacji sprawy u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego KGP zabezpieczyli ponad sto porcji narkotyków.

Cała piątka usłyszała już zarzuty. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury tymczasowo aresztował dwóch spośród zatrzymanych. Pozostali zostali objęci policyjnymi dozorami.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.