Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2019
  • 21 listopada 2019
  • wyświetleń: 10522

Sportowiec z Bielska-Białej walczy o powrót do zdrowia

Maciej Laszczak, założyciel klubu CrossFit 43300, spadł z kół gimnastycznych z dużej wysokości, doznając bardzo poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Sportowiec w ciężkim stanie trafił do szpitala. Teraz czeka go bardzo długa, ciężka i kosztowna rehabilitacja oraz walka o powrót do sprawności.

Maciej Laszczak
Maciej Laszczak · fot. archiwum prywatne


Maciej Laszczak jest jednym z pierwszych licencjonowanych trenerów CrossFit w Polsce. Swoją przygodę z tym sportem rozpoczął 6 lat temu, a rok później otworzył swój wymarzony klub CrossFit 43300 - jedyny licencjonowany klub CrossFit na Podbeskidziu.

Pasją do tego sportu zaraził setki osób, które od kilku lat nieprzerwanie uczęszczają na treningi. Oprócz prowadzenia i programowania treningów, Maciej był aktywnym zawodnikiem z wieloma sukcesami na arenie polskiej oraz międzynarodowej.

Maciej Laszczak
Maciej Laszczak · fot. archiwum prywatne


12 listopada 2019 podczas treningu w swoim klubie w Bielsku Białej, Maciek spadł z kół gimnastycznych z dużej wysokości, doznając bardzo poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Sosnowcu, gdzie przeszedł ciężką, kilkugodzinną operację. Stwierdzono zwichnięcie kręgosłupa szyjnego (C5-C6) z poważnym uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Teraz czeka go bardzo długa, ciężka i kosztowna rehabilitacja oraz walka o powrót do sprawności.

Sport jest jego życiem, pasją, ale co najważniejsze pracą i jedynym źródłem utrzymania rodziny. W chwili obecnej leży nieruchomo, nie jest w stanie używać rąk, ani samodzielnie się poruszać. Na tym etapie bardzo ważna jest systematyczna, wielogodzinna praca ze specjalistami.

Maciej Laszczak
Maciej Laszczak · fot. archiwum prywatne


W domu na Maćka czeka jego półtoraroczny syn, którego pragnie wziąć na ręce. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby Maciek mógł jak najszybciej wrócić do swojej rodziny, klubu i normalnego funkcjonowania.

Zbiórka pieniędzy dla Macieja Laszczaka prowadzona jest na portalu www.pomagam.pl.

W ciągu jednego dnia zebrano ponad 120 tys. złotych! Do osiągnięcia celu zbiórki brakuje jeszcze niespełna 80 tys. złotych.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.