Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 20 listopada 2019
  • wyświetleń: 2708

Młodzi mają pomysł na zagospodarowanie rzeki w centrum miasta

W holu bielskiego Ratusza odbył się wczoraj wernisaż wystawy prac studentów Wydziału Architektury Wnętrz Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza zatytułowanej "Koncepcja rewitalizacji rzeki Białej".

Wernisaż wystawy prac studentów Tyszkiewicza - 19.11.2019 · fot. Anna Koczur / BWS im. S. Tyszkiewicza


Autorami projektu zrealizowanego pod kierunkiem profesora Michała Klisia są Ilona Wrona oraz Sławomir Kieś. Przedstawiona na wystawie koncepcja rewitalizacji rzeki Białej obejmuje fragment jej nabrzeża, znajdującego się w pobliżu CH SFERA i siedziby BWS im. J. Tyszkiewicza.

Według twórców koncepcji, odnowiony obszar mógłby służyć integracji mieszkańców i turystów oraz stać się miejscem łączącym pokolenia. Autorzy zaproponowali stworzenie w najbliższym sąsiedztwie rzeki kilku stref. Wiodącą byłaby strefa kulturalna, gdzie znalazłoby się miejsce na występy ulicznych grajków, koncerty sceniczne i wystawy plastyczne.

Autorzy projektu promują go hasłem: Nowa odsłona Białki to nowe oblicze miasta i jego historii.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy Urzędu Miejskiego.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.