bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 listopada 2019
  • 19 listopada 2019
  • wyświetleń: 1661

Dzieci pokażą, jak ważna jest dbałość o czyste powietrze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Za nami:

19 listopada o godz. 10.00 na ul. 11 Listopada na wysokości pl. Wojska Polskiego w Bielsku-Białej odbędzie się symboliczny happening edukacyjny z okazji Akcji Dzień Czystego Powietrza

Dzień Czystego Powietrza
Dzień Czystego Powietrza


- Akcja Dzień Czystego Powietrza, wymyślona przez nas, ma już swoją tradycję, stałych odbiorców i uczestników. W sezonie grzewczym zanieczyszczenie powietrza trującymi pyłami wyraźnie wzrasta. Niestety, bardzo często jest to wina ludzkiej bezmyślności i niedoinformowania. Wciąż nie brak osób, które do pieców oprócz opału wrzucają odpady, takie jak odzież, butelki czy kawałki pomalowanego drewna. Dlaczego? Bo chcą zaoszczędzić lub zmniejszyć ilość produkowanych śmieci. W efekcie do atmosfery trafiają toksyczne substancje: metale ciężkie, dioksyny, furany, pyły. To one są przyczyną wielu niebezpiecznych chorób, takich jak nowotwory, astma, nadciśnienie tętnicze, a także powodują obniżenie odporności, zaburzenia hormonalne i osłabienie zdolności rozrodczych - mówi Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowała kampanię edukacji ekologicznej, który jest realizowana w 2019 roku w szczególności w województwie śląskim. Kampania dotyczy takich zagadnień jak: przeciwdziałanie niskiej emisji, ochrona powietrza, ekokonsumpcja, promocja właściwej segregacji śmieci, recykling.
W tym roku wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 Arka przygotuje krótki happening nagłaśniający wydarzenie jakim jest XV Dzień czystego Powietrza.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z naszymi odpadami realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Dzień Czystego Powietrza

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj