Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 16 listopada 2019
  • wyświetleń: 3883

Nowe zabiegi w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej poszerzył swą medyczną ofertę z zakresu chirurgii dziecięcej. Było to możliwe dzięki pozyskaniu do współpracy nowego lekarza-specjalisty oraz wymagało zakupienia dodatkowego sprzętu do wykonywania zabiegów.

Nowy rodzaj zabiegów w Szpitalu Pediatrycznym
Nowy rodzaj zabiegów w Szpitalu Pediatrycznym · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Zakres usług medycznych świadczonych przez Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej zwiększył się o wykonywane u dzieci zabiegi artroskopowe stawu kolanowego i stawu barkowego. Wymagało to poszerzenia szpitalnej kadry o dodatkowego lekarza. Jest nim lek. med. Jakub Ptaszkiewicz, specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Ale sam specjalista to za mało. Aby tego typu zabiegi mogły być wykonywane w szpitalu przy ulicy Sobieskiego, konieczne było również zainwestowanie w dodatkowe oprzyrządowanie medyczne. - Zakup ten sfinansowany został przez wspierającą nasz szpital „Fundację Razem dla Dzieci”. Koszt tego oprzyrządowania to kilkadziesiąt tysięcy zł. Z pewnością jednak warto było wydać te środki bo stało się to z korzyścią dla chorych dzieci. Tym większą, że dotąd tego typu zabiegi u dzieci nie były wykonywane w naszym regionie i mali pacjenci z Podbeskidzia musieli szukać pomocy w placówkach medycznych na Górnym Śląsku - mówi Czesław Kapała, zastępca dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Konsultacje i porady z zakresu artroskopii stawu kolanowego i biodrowego zaczęły być udzielane w dziecięcym szpitalu od początku bieżącego miesiąca, a pierwsze zabiegi wykonano 15 listopada.

BM / bielsko.info, źródło: Szpital Pediatryczny

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.