Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 listopada 2019
  • 21 listopada 2019
  • wyświetleń: 5638

Uczniowie z Buczkowic z wizytą u wcześniaków w Szpitalu Wojewódzkim

Z okazji przypadającego 17 listopada Światowego Dnia Wcześniaka, oddział patologii noworodka w Szpitalu Wojewódzkim odwiedzili uczniowie czwartej klasy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach.

Uczniowie z Buczkowic z wizytą u wcześniaków w Szpitalu Wojewódzkim - 11.2019 · fot. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej


Przebywające na oddziale maluchy otrzymały od dzieci prezenty - czerwone serduszka i karteczki z dedykacją. Oddział patologii noworodka przyozdobiony został laurkami własnoręcznie wykonanymi przez uczniów, którzy pod okiem szpitalnego personelu poznali jak wygląda praca w takim miejscu i na czym polega opieka nad noworodkami, które pierwsze tygodnie życia spędzają w inkubatorach.

„Wesoły inkubator” - tak nazwali uczniowie swoją wyjątkową akcję z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Na wykonanych przez nich obrazkach podziwiać możemy bajecznie kolorowe postacie z bajek.

- Serdecznie dziękujemy uczniom, a także nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Buczkowicach, za wspaniałą niespodziankę przygotowaną dla maluchów z oddziału patologii noworodka - mówią pracownicy Szpitala Wojewódzkiego. - Wcześniaki, które przebywają w naszym szpitalu otrzymały także czapeczki od Fundacji Słoneczna Kraina Dzieciom, która pod patronatem prezydenta miasta Bielska-Białej w minioną niedzielę, zorganizowała na ul. 11 Listopada, a także pod Ratuszem obchody Światowego Dnia Wcześniaka.

ab, BM / bielsko.info, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.