Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 13 listopada 2019
  • wyświetleń: 1425

Nie obawiaj się szkła

Artykuł sponsorowany:

Mimo iż szkło jako budulec znane jest od dawna to aktualnie stało się bardzo popularne. Znajduje swe zastosowanie zarówno w aranżacjach dla biznesu jak i u klientów indywidualnych.

Ze szklanych witryn i jak największych przeszkleń korzystają butiki w galeriach handlowych, ekskluzywne punkty obsługi czy banki. W końcu również szkło widoczne jest w domach prywatnych jako wykończenie tarasów, balkonów, portali. Szklane balustrady pięknie się prezentują w nowoczesnej bryle budynku

Whitegost


Postaw na szkło


Wybierając elewacje domu oraz elementy wykończenia bryły budynku z zewnątrz warto zastanowić się nad szkłem. Jak każdy surowiec również szkło ma swoje wady i zalety. Szklane zabudowy zewnętrzne oraz szklane balustrady to najbardziej typowe rozwiązania stosowane w nowoczesnych projektach domów jednorodzinnych jak i wielorodzinnych. Plusem szklanych elementów jest odporność na warunki atmosferyczne w przeciwieństwie do kolorowych tynków czy desek elewacyjnych. Szklane powierzchnie nie korodują, nie blakną, nie odkształcają się a przy tym z łatwością możemy je myć.

Szklana zabudowa daje więcej światła


Bardzo dużym problemem w przypadku tarasu czy balkonu bywa oświetlenie. Zadaszenie tarasu może zaciemniać wnętrze, stąd też ciekawym rozwiązaniem może okazać się szklana zabudowa. Ta ostatnia polecana jest w szczególności do tworzenia ogrodu zimowego. Dzięki dużym przeszkleniom nawet niewielkie światło dzienne zapewnia przestrzeni odpowiednie doświetlenie. Zabudowy szklane świetnie spisują się wszędzie tam gdzie dostęp do światła dziennego jest niewielki. Wówczas dzięki szkłu można korzystać ze światła a jednocześnie z przegrody drzwiowej czy ściennej. Nie tylko światło ma znaczenie. W wielu obiektach chodzi o przejrzystość, stąd też korzysta się ze ścian i drzwi szklanych. Pełnią one funkcje takie same jak tradycyjne ścianki działowe i drzwi pełne, jednak zapewniają pełną widoczność pomiędzy pomieszczeniami. To rewelacyjne rozwiązanie nie tylko do biura czy punktu handlowego ale również do domu. Zamiast otwartej kuchni można skorzystać z zabudowy szklanej która pozwoli obserwować salon a zarazem zatrzyma zapachy w kuchni.

Rozwiązania pośrednie


Jeśli niezbyt dobrze czulibyśmy się w przezroczystych ścianach, będąc na widoku warto pomyśleć o zacienieniu szkła. Możliwości jest wiele począwszy od szkła weneckiego, przez ornament, mleczne zacienienie czy też inne efekty 3d, rozpływania itd. Korzystając z tych możliwości można zapewnić szklanym elementom dekoracyjny charakter. Tym samym szklane drzwi mogą w części być mleczne, w części przejrzyste a całość tworzyć określony wzór. To samo tyczyć się może balustrad i przegród. W zależności od potrzeb szkłu można nadawać różną barwę i jej nasycenie. Dzięki możliwości stosowania folii elektrostatycznej jak i przylepnej szklane powierzchnie można łatwo zmieniać.

Artykuł przygotowała firma Modern Glass - usługi szklarskie. Zapewniamy profesjonalną pomoc w doborze i projektowaniu elementów szklanych.