Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 6 listopada 2019
  • wyświetleń: 1635

Poseł lewicy w Bielsku-Białej: skrócić czas pracy do 35 godzin tygodniowo

We wtorek 5 listopada w biurze Lewicy Razem w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie otwarte z posłem na Sejm Lewicy Razem Maciejem Koniecznym.

lewica
Spotkanie z posłem elektem Maciejem Koniecznym (Lewica Razem) · fot. materiały prasowe


Maciej Konieczny mówił między innymi o projektach, które Razem ma zamiar wnieść pod obrady Sejmu. Zapowiedział zgłoszenie projektu skrócenia czasu pracy do 35 godzin tygodniowo. Mówił także o tym, że trzeba bronić praw pracowniczych, wzmocnić kompetencje Państwowej Inspekcji Pracy i o konieczności waloryzacji 500+, tak by świadczenie było podwyższane co rok wraz ze wzrostem cen.

- Podbeskidzie to region, gdzie mamy szczególnie mocno rozwinięty przemysł produkcyjny, mamy liczne zakłady, gdzie pracownicy wykonują ciężką fizyczną pracę. W sytuacji, gdy rośnie znaczenie automatyzacji powinniśmy dążyć do tego, by pracownicy pracowali krócej i otrzymywali to samo wynagrodzenie za mniejszą ilość przepracowanych godzin - stwierdził Maciej Konieczny.

Maciej Konieczny zdobył mandat poselski startując startując z pierwszego miejsca na liście Lewicy w okręgu nr 31 (Katowice), otrzymał 22 262 głosy.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.