bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 maja 2012
  • wyświetleń: 2354

"Bombowy żartowniś" zatrzymany

Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego w bielskich sądach. Z czterech budynków ewakuowano ponad 500 osób, a koszty policyjnej akcji szacuje się na blisko 60 tysięcy złotych. W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem podejrzany zostanie obciążony kosztami akcji. Za przestępstwo to grozi mu do 8 lat więzienia.

Reklama

W samo południe, 9 maja oficer dyżurny odebrał telefoniczne zgłoszenie o bombie podłożonej w bielskim sądzie. Na miejsce skierowani zostali policjanci i służby ratunkowe.

Z czterech budynków bielskich sądów ewakuowano ponad 500 osób. Policyjni pirotechnicy wraz z psem szkolonym do poszukiwania materiałów wybuchowych skrupulatnie przeszukiwali każde pomieszczenie. Alarm okazał się fałszywy.

W tym samym czasie kryminalni poszukiwali sprawcy wykorzystując w tym celu wszystkie środki techniczne będące na wyposażeniu policji. Śledczy ustalili i zatrzymali "bombowego żartownisia". Zgromadzony materiał dowodowy dostarczył podstaw do przedstawienia mu zarzutów.

Z ustaleń wynika, że bielszczanin pożyczył telefon komórkowy od swojej nieletniej koleżanki. Zatelefonował do dyżurnego z informacją "o bombie", a następnie zniszczył aparat. Myślał, że uda mu się w ten sposób uniknąć zatrzymania.

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Teraz musi się zgłaszać do komendy pięć razy w tygodniu. Za popełniony czyn może trafić za kraty nawet na 8 lat, a w przypadku skazania prawomocnym wyrokiem zmuszony będzie uregulować koszty policyjnej akcji sięgające 60 tys. zł.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.