Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 listopada 2019
  • wyświetleń: 1080

Bezgotówkowe przyjmowanie płatności przyszłością polskich przedsiębiorstw

Materiał partnera:

Rozliczenia gotówkowe coraz bardziej tracą na popularności na rzecz transakcji bezgotówkowych. Są one powszechnie uważane za wygodniejsze i bezpieczniejsze formy płatności.

Bezgotówkowe płatności


Coraz większa liczba terminali płatniczych w polskich przedsiębiorstwach



Fundacja Polska Bezgotówkowa podała w trzecim kwartale bieżącego roku informację odnośnie do funkcjonujących w ramach programu "Polska Bezgotówkowa" terminali płatniczych w Polsce. Takich urządzeń jest u nas obecnie ponad 200 tys. W ramach programu co trzeci właściciel firmy, który akceptuje bezgotówkowe płatności na terenie naszego kraju, otrzymał terminal płatniczy. Co więcej, za ich pośrednictwem zostało już zrealizowanych ponad 106 mln transakcji opiewających na łączną kwotę przekraczającą 5,5 mld złotych. Jak podaje fundacja, właścicielami ponad 80% terminali płatniczych zarejestrowanych od początku roku 2018 są beneficjenci programu "Polska Bezgotówkowa"

Szybkość i bezpieczeństwo finalizowania transakcji



Możliwość dokonywania płatności bez użycia gotówki to duża wygoda, a także pewnego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Finalizowanie transakcji przy użyciu karty płatniczej daje pewność, że zawsze mamy przy sobie odpowiednią sumę pieniędzy, co z kolei nie zawsze było oczywiste w przypadku płacenia gotówką. Ponadto posiadanie przy sobie dużej sumy pieniędzy zawsze grozi ryzykiem ich zgubienia lub kradzieży i tym samym najczęściej bezpowrotnej utraty części majątku. Zgubiona bądź skradziona karta jest nie tylko chroniona kodem PIN, ale również może zostać błyskawicznie zablokowana po kontakcie z jej emitentem, co sprawia, że ryzyko utracenia pieniędzy znajdujących się na koncie spada praktycznie do zera.

Transakcje bezgotówkowe są jednak korzystnie nie tylko dla klientów. Firmy korzystające z terminali płatniczych również mogą czuć się pewniej i bezpieczniej, ponieważ ryzyko popełnienia błędu podczas przyjmowania płatności praktycznie nie występuje. Ponadto dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy nie musza zawozić utargu do placówki bankowej, co oznacza oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu.

Terminale płatnicze w smartfonach



Płacenie smartfonem czy smartwatchem zyskuje coraz większą popularność wśród klientów z uwagi na to, że mało kto obecnie rusza się z domu bez jednego z tych urządzeń (zwłaszcza telefonu). Co więcej, w samym 2018 roku za pośrednictwem zegarków wykonano już 10% płatności mobilnych. Takie dane są dobrym prognostykiem zwiastującym zmieniającą się tendencję w płatnościach. Jednak prawdziwą rewolucją nie jest już samo płacenie urządzeniami mobilnymi, ale możliwość przyjęcia zapłaty na smartfonie. Dobrym przykładem takich możliwości jest oferowana przez Polskie ePłatności aplikacja SoftPOS PEP. Dzięki niej przedsiębiorca może zamienić smartfon w terminal i przyjmować płatności bezgotówkowe na własnym telefonie. W ramach Programu Polska Bezgotówkowa jest również możliwość dla osób nie posiadających terminali, aby skorzystać z oferty PeP i odebrać do 3 darmowych smartfonów z aplikacją SoftPOS PEP. Dodatkowo przez okres 12 miesięcy całość kosztów wynosi 0zł.

W pełni bezgotówkowe płatności są przyszłością rozliczeń nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Możliwość zapłacenia za towary i usługi za pośrednictwem karty, smartfona czy smartwatcha w niemal każdym miejscu, w którym się znajdujemy, to olbrzymie udogodnienie.