bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 1 listopada 2019
  • wyświetleń: 3278

Powiadomienie GIOŚ: Poziom alarmowy PM10 przekroczony!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powiadomił o przekroczeniu w części powiatu bielskiego poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10. Przekroczenie poziomu 150 µg/m3 miało miejsce w dniu wczorajszym w gminach Jasienica, Wilamowice, Czechowice-Dziedzice i Bestwina. Jako przyczyny GIOŚ wskazuje na warunki meteorologiczne utrudniające rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego, szczególnie w godzinach późnowieczornych i nocnych.

smog Goczałkowice
fot. UG Goczałkowice-Zdrój


PM10 to jeden z głównych składników smogu. To cząstki stałe, unoszące się w powietrzu, których średnica nie przekracza 10 mikrometrów. Przypomnijmy, że aktualnie smogowe poziomy alarmowe w Polsce zostały obniżone z 300 do 150 µg/m3. W praktyce oznacza to, że będziemy częściej informowani o złym stanie powietrza.

Z alertu smogowego, dostępnego na portalu bielsko.info, wynika że średni poziom pyłu PM10 wyniósł w Bielski-Białej, w czwartek 31 października - 102 µg/m3. To ponad jednokrotne przekroczenie normy!

ups / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj