bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 października 2019
  • wyświetleń: 3668

Zakup biletu parkingowego z numerem rejestracyjnym czy bez?

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej na bieżąco analizuje funkcjonalność nowego systemu parkomatów w praktyce. Jedną z częściej poruszanych przez kierowców kwestii w procedurach reklamacyjnych jest ta - dotycząca konieczności lub nie podania numeru rejestracyjnego pojazdu w parkomacie i ewentualnych konsekwencji wynikających z braku podania numeru.

Trwa montaż parkomatów. Będą działać od września
Zakup biletu parkingowego z numerem rejestracyjnym czy bez? · fot. MZD Bielsko-Biała


System daje możliwość kierowcy wyboru - czy zakupi bilet parkingowy z podaniem numeru rejestracyjnego swego pojazdu, czy też nie. Należy jednak pamiętać jakie konsekwencje pociąga za sobą brak podania numeru rejestracyjnego w parkomacie:
  • bilet niezawierający numeru rejestracyjnego pojazdy musi każdorazowy zostać umieszczony przez kierowcę na desce rozdzielczej za przednią szybą samochodu w widocznym miejscu (umożliwia to kontrolerowi zweryfikowanie czasu jego obowiązywania);
  • bilet niezawierający numeru rejestracyjnego pojazdu stanowi jedyny dokument w ewentualnej procedurze reklamacyjnej - dlatego jego utrata uniemożliwia skuteczne jej przeprowadzenie.


W związku z powyższym, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zachęca kierowców do wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomacie w trakcie zakupu biletu parkingowego. Takie rozwiązanie niesie dla kierowców liczne udogodnienia:
  • bilet zawierający numer rejestracyjny pojazdu nie musi być wkładany za przednią szybę, nie trzeba go także zachować do kontroli oraz celów reklamacyjnych - ponieważ wszystkie dane zostają wprowadzone do systemu zarządzającego parkomatami;
  • bilet zawierający numer rejestracyjny pojazdu daje możliwość dokonania w dowolnym parkomacie dopłaty do trwającego


Jednakże należy pamiętać, aby w momencie wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomacie dochować szczególnej staranności i podać go prawidłowo. Ponadto zachęca się do korzystania z e-biletu poprzez dostępne aplikacje mobilne (SkyCash i moBILET).

ab / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.