bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2019
  • wyświetleń: 5689

[ZDJĘCIA] Młodzież z "Gastronoma" spędziła miesiąc w Maladze

Kolejna grupa 18 uczniów technikum Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych, beneficjentów projektu "Gotowanie kluczem do sukcesu - praktyki w Hiszpanii" spędziła miesiąc w słonecznej Maladze.

Młodzież z "Gastronoma" spędziła miesiąc w Maladze · fot. ZSGiH


Projekt realizowany jest od zeszłego roku szkolnego w ramach programu unijnego Erasmus Plus, obejmującego organizację praktyk łącznie dla 36 praktykantów. Uczniowie szkolili swoje umiejętności w najlepszych hiszpańskich restauracjach w sercu Malagi. Nie tylko zgłębiali tajniki kuchni hiszpańskiej, ale również mieli okazję zwiedzić to piękne miasto i jego atrakcje.

Młodzież widziała między innymi ruiny zamku Giblarfaro, twierdzę Alcazaba, Ogród Botaniczny czy Muzeum Motoryzacji i Mody. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć jedno z najpiękniejszych miast Andaluzji - Rondę, usytuowane nad malowniczym wąwozem.

- Praca i postawa naszych uczniów ponownie zostały wysoko ocenione. Tribeka, partner projektu, napisał bardzo pochlebny artykuł o naszej młodzieży, który ukazał na stronie European Training Networks, międzynarodowej organizacji edukacyjnej zajmującej się organizacją praktyk zawodowych.
Jest to kolejny projekt unijny realizowany w szkole. W latach 2016-2018 uczniowie bielskiego gastronoma odbywali praktyki we Włoszech. Obecny projekt kończy się w grudniu tego roku. Jednocześnie szkoła rozpoczyna realizację kolejnego projektu unijnego na lata 2020-2021. Młodzież ponownie będzie miłą okazję odbyć praktyki w Hiszpanii. Z nowego projektu skorzysta ponownie 36 uczniów
- informuje Iwona Szymik, nauczyciel z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.