bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2019
  • wyświetleń: 1744

Pijany rowerzysta z Kęt znieważył policjantów. Może trafić za kraty

Mundurowi z bielskiej drogówki zatrzymali 36-latka z Kęt, który podczas podjętej wobec niego interwencji znieważył stróżów prawa oraz kopnął jednego z policjantów. Mężczyzna popełnił wcześniej wykroczenie drogowe, a kiedy zobaczył patrol, najpierw chciał uciec, a kiedy się to nie udało, zaczął stawiać opór. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

zatrzymanie
Pijany rowerzysta z Kęt znieważył policjantów. Może trafić za kraty · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 23.00 w Kobiernicach. Policjanci patrolowali rejon cmentarza przy ul. Żywieckiej. Zauważyli mężczyznę jadącego rowerem, a sposób kierowania rowerem wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Kiedy rowerzysta ich zobaczył, spróbował zbiec na teren sąsiadującej z nekropolią posesji.

Gdy policjanci dogonili go, mężczyzna próbował się wyrywać i używając wulgarnych określeń, znieważał policjantów. Nie pomagały apele o uspokojenie się i zachowanie zgodne z prawem. Mężczyzna był coraz bardziej agresywny. Niezbędne okazało się użycie chwytów obezwładniających i kajdanek. Agresywny 36-latek nim policjanci umieścili go w radiowozie, zdążył jeszcze kopnąć jednego z nich. Na szczęście funkcjonariusz nie doznał obrażeń.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Agresor trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz został doprowadzony do Komisariatu Policji w Kobiernicach. Tam usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy podczas prowadzonej przez nich interwencji oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Za te występki może spędzić w więzieniu nawet 3 lata, a za wykroczenie, którego dopuścił, się jadąc nietrzeźwy rowerem, grozi mu grzywna do 5 tys. złotych.

Niebawem o jego losie zdecyduje bielski sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.