bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2012
  • wyświetleń: 2533

Przejście będzie miesiąc później

O miesiąc wydłuży się przebudowa przejścia podziemnego pod ulicą Piastowską - podała "Polska. Dziennik Zachodni". Właśnie zakończył się montaż dwóch wind, jakie znajdą się po obu stronach ruchliwej ulicy.

Reklama

Pierwotnie planowano, że przebudowa przejścia, która rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku, potrwa do 30 kwietnia. Prace jednak nadal trwają. Drogowcy zapewniają, że uwiną się do końca maja, a bielszczanie zyskają w newralgicznym miejscu nowoczesne i bezpieczne przejście, które będzie służyło przez wiele lat.

W minionym tygodniu zostały zamontowane dwie windy, z których niebawem będą mogły korzystać osoby niepełnosprawne. Urządzenia działają, pozostaje jeszcze tzw. budowlana kosmetyka.

Z podziemnego tunelu piesi mogą korzystać od listopada. Nadal jednak funkcjonuje tymczasowe naziemne przejście dla pieszych z ustawioną na czas inwestycji sygnalizacją świetlną, które okazało się potrzebne, gdy tunel był zamykany na noc z obawy przed aktami wandalizmu i kradzieży.

Koszt przebudowy przejścia to prawie 5 mln zł.

new / bielsko.info
źródło: Dziennik Zachodni

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.