bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 października 2019
  • 3 listopada 2019
  • wyświetleń: 14886

[WIDEO] W zabytkowej fabryce Grossa powstaną mieszkania!

Wiosną 2020 roku mają rozpocząć się pierwsze prace w dawnej Fabryce Wódek i Likierów Jacoba Grossa w Białej. W zabytkowym obiekcie powstaną lokale komercyjne i mieszkania.

Manufaktura Grossa
W zabytkowej fabryce powstaną mieszkania i lokale użytkowe! · fot. FB Manufaktura Grossa


Rafineria spirytusu i fabryka likierów Grossa została założona w 1849 r. przez Jakuba Grossa. Zabytkowy kompleks mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła w Białej, przy ulicy Stojałowskiego. Główny budynek produkcyjny wybudowano w latach w latach 80. XIX w. Zachowany komin fabryczny jest jednym z ostatnich w mieście.

Prywatny inwestor, spółka Duffla.Projekt, zamierza w zabytkowym budynku zlokalizować lokale komercyjne i mieszkania. W trakcie rozpatrywania jest wniosek o zmianę sposobu użytkowania budynku dawnej fabryki Grossa na budynek usługowo-mieszkalny. Inwestor złożył także wniosek o wydanie pozwolenia na remont elewacji wraz ze zmianą okien i drzwi zewnętrznych, a także rozbiórkę części budynku.

Loading...


Warto odnotować, że inwestor zamierza pozostawić komin, który po odnowieniu ma być wizytówką Manufaktury Grossa - taką własnie nazwę ma otrzymać wyremontowana, dawna fabryka wódek i likierów.

Wniosek o zmianę sposobu użytkowana budynku jest ciągle w trakcie rozpatrywania. Niemniej inwestor zakłada, że rozbudowa ruszy już wiosną 2020 roku, a zakończenie prac jest planowane na koniec 2021 roku.

Informacje o planowanej inwestycji można śledzić na stronie www.facebook.com/ManufakturaGrossa.

Manufaktura Grossa
Wizualizacja inwestycji · fot. FB Manufaktura Grossa

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.