bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2019
  • wyświetleń: 12390

Skarga na kontrolera biletów MZK. Doprowadził dzieci do płaczu?

Radny Janusz Buzek złożył interpelację w sprawie uwag mieszkańców ws. niestosownego zachowania kontrolerów biletów autobusowych. Jako przykład skandalicznego zachowania kontrolerów, radny przedstawił skargę dwójki mieszkańców.

Nowe autobusy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym - 08.12.2016
Skarga na kontrolera biletów MZK. Doprowadził dzieci do płaczu? · fot. bielsko.info


W interpelacji radny Janusz Buzek streścił treść skargi na pracownika Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białą, którą do prezydenta miasta i Rady Miejskiej wystosowała matka 12-letniej dziewczynki.

- W dniu 11 października br. dwunastoletnia córka skarżących wsiadła wraz z koleżanką do autobusu linii nr 7. Podczas wyciągania biletów z plecaków podszedł do nich kontroler, który nie dał szansy dzieciom skasowania biletów. Kontroler doprowadził dzieci do płaczu, prowadząc swoje czynności w upokarzającej atmosferze. Jego zachowanie było na tyle oburzające, że inni pasażerowie zwracali mu uwagę. Nadto kazał jednej z dziewczynek podać imię, nazwisko i miejsce zamieszkania w obecności osób trzecich, nie dbając o dyskrecję. Budzi to wątpliwości w kontekście ochrony danych osobowych. Dodam, że dziewczynki wróciły do swoich domów wstrząśnięte i jeszcze przez wiele godzin przeżywały zdarzenie z autobusu - poinformował radny klubu PiS.

Janusz Buzek w swojej interpelacji poprosił prezydenta o: "szczególną staranność w rozpatrzeniu skargi, korzystając z zapisu monitoringu w autobusie", sprawdzenie zasad naboru i szkolenia kontrolerów, a także monitorowania ich zachowania.

- Zdaję sobie sprawę, że praca kontrolerów jest stresująca. Narażeni są na manipulacyjne, aroganckie i agresywne zachowania pasażerów, w tym naruszające godność pracowników MZK. Co oczywiste powinni być asertywni, stanowczy i budzić autorytet, ale nie mogą w najmniejszym stopniu ulegać emocjom i upokarzać pasażerów - kończy radny.

Prezydent nie odniósł się do skargi na sesji Rady Miejskiej. Odpowie na interpelację pisemnie w terminie 14 dni.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.