bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 maja 2012
  • wyświetleń: 2470

Od trzech miesięcy kradł paliwo

53-letni bielszczanin w ciągu trzech miesięcy ukradł 500 litrów paliwa o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Złodziej został już zatrzymany przez policjantów.

Jak ustalili śledczy, przyjeżdżał na stacje paliw mitsubishi carismą kol. bordowego. Za każdym razem auto wyposażone było w inne tablice rejestracyjne, które kradł z porzuconych wraków. Tankował do pełna i odjeżdżał nie regulując rachunku. Po zatankowaniu pozbywał się uprzednio skradzionych tablic wyrzucając je do rzeki lub na śmietnik.

Prowadzone w tej sprawie czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia personaliów rabusia. Kiedy go wczoraj zatrzymano nie krył zdziwienia. Sądził, że jego pomysł na łatwe wzbogacenie jest na tyle skuteczny, że pozostanie anonimowy i bezkarny.

Jak do tej pory udowodniono mu dokonanie sześciu kradzieży na bielskich stacjach przy ul. Andersa, Cieszyńskiej i Partyzantów. Był na tyle zuchwały, że kierował autem pomimo braku prawa jazdy, które zatrzymano mu przed sześcioma laty za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Mitsubishi, które zakupił przed rokiem, a które służyło mu do popełniania przestępstw celowo nie przerejestrował na swoje nazwisko. Nie ubezpieczył też tego tego pojazdu i nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży za co może spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat. Odpowie też za wykroczenia, których się dopuścił. Postępowanie trwa i niewykluczone, że mężczyźnie zostaną przedstawione kolejne zarzuty.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.