Wiadomości
- 18 maja 2012
- wyświetleń: 2842
Od trzech miesięcy kradł paliwo
53-letni bielszczanin w ciągu trzech miesięcy ukradł 500 litrów paliwa o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Złodziej został już zatrzymany przez policjantów.
Jak ustalili śledczy, przyjeżdżał na stacje paliw mitsubishi carismą kol. bordowego. Za każdym razem auto wyposażone było w inne tablice rejestracyjne, które kradł z porzuconych wraków. Tankował do pełna i odjeżdżał nie regulując rachunku. Po zatankowaniu pozbywał się uprzednio skradzionych tablic wyrzucając je do rzeki lub na śmietnik.
Prowadzone w tej sprawie czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia personaliów rabusia. Kiedy go wczoraj zatrzymano nie krył zdziwienia. Sądził, że jego pomysł na łatwe wzbogacenie jest na tyle skuteczny, że pozostanie anonimowy i bezkarny.
Jak do tej pory udowodniono mu dokonanie sześciu kradzieży na bielskich stacjach przy ul. Andersa, Cieszyńskiej i Partyzantów. Był na tyle zuchwały, że kierował autem pomimo braku prawa jazdy, które zatrzymano mu przed sześcioma laty za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Mitsubishi, które zakupił przed rokiem, a które służyło mu do popełniania przestępstw celowo nie przerejestrował na swoje nazwisko. Nie ubezpieczył też tego tego pojazdu i nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży za co może spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat. Odpowie też za wykroczenia, których się dopuścił. Postępowanie trwa i niewykluczone, że mężczyźnie zostaną przedstawione kolejne zarzuty.
Prowadzone w tej sprawie czynności operacyjne doprowadziły do ustalenia personaliów rabusia. Kiedy go wczoraj zatrzymano nie krył zdziwienia. Sądził, że jego pomysł na łatwe wzbogacenie jest na tyle skuteczny, że pozostanie anonimowy i bezkarny.
Jak do tej pory udowodniono mu dokonanie sześciu kradzieży na bielskich stacjach przy ul. Andersa, Cieszyńskiej i Partyzantów. Był na tyle zuchwały, że kierował autem pomimo braku prawa jazdy, które zatrzymano mu przed sześcioma laty za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Mitsubishi, które zakupił przed rokiem, a które służyło mu do popełniania przestępstw celowo nie przerejestrował na swoje nazwisko. Nie ubezpieczył też tego tego pojazdu i nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży za co może spędzić w więzieniu najbliższe 5 lat. Odpowie też za wykroczenia, których się dopuścił. Postępowanie trwa i niewykluczone, że mężczyźnie zostaną przedstawione kolejne zarzuty.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









