bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2019
  • wyświetleń: 5210

[ZDJĘCIA] Spółka Aqua po raz kolejny przyznała stypendia

Już po raz dziesiąty przyznano stypendia AQUA S.A. najzdolniejszym uczniom i studentom - uczestnikom Programu Rodzina +. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim. Stypendia wręczyli prezes spółki Krzysztof Michalski oraz prezydent Jarosław Klimaszewski.

Aqua po raz kolejny przyznała stypendia · fot. UM Bielsko-Biała


W 2019 roku Spółka przyznała 35 stypendiów, po 10 dla każdego rodzaju szkoły: podstawowej (od klas 5), ponadgimnazjalnej, studentów oraz 5 dla gimnazjum.

Kryteriami przyznawania stypendiów dla uczniów była m.in. średnia arytmetyczna z ocen, co najmniej 4,75 za rok szkolny 2018/2019, a także udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Studenci natomiast musieli osiągnąć średnią najmniej 4,00 za rok akademicki 2018/2019. Stypendia zostały przyznane na okres 12 miesięcy.

Rodzina + jest to autorski program naszego samorządu przyjęty w 2010 r. z myślą o rodzinach posiadających troje i więcej dzieci oraz rodzinach zastępczych. Program obejmuje przede wszystkim zadania wykraczające poza obligatoryjną działalność samorządu, tworząc pakiet działań prorodzinnych. Jednym z kluczowych elementów Programu jest karta "Rodzina +", która stała się swoistą „marką” polityki prorodzinnej Miasta. Posiadacze karty mogą korzystać m. in. z 50% ulg i zwolnień w miejskich instytucjach z zakresu kultury i sportu oraz dodatkowych ulg w przejazdach komunikacją miejską.

Działania w zakresie polityki prorodzinnej nie skupiają się wyłącznie na karcie „Rodzina +”. Stworzono system wsparcia rodzin, którego celem jest nie tylko udzielenie pomocy materialnej, poprzez m. in. zwiększenie kwot dodatków do zasiłków rodzinnych lecz również promowanie i docenienie roli rodziny, w szczególności rodziny wielodzietnej i zastępczej.

Przez dziewięć lat funkcjonowania, Program cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród mieszkańców Miasta, a także zyskuje coraz większą popularność wśród podmiotów niepublicznych, które przystępują do Programu w roli Partnerów. Oferowane ulgi umożliwiają uczestnikom Programu aktywniejszy udział w życiu Miasta oraz atrakcyjne spędzanie czasu wolnego.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.