bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2019
  • wyświetleń: 2926

Poprawią bezpieczeństwo pieszych w rejonie stacji przy ul. Partyzantów

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, dot. niebezpiecznych zdarzeń drogowych, do których doszło na przejściu dla pieszych, na wysokości stacji BP, Miejski Zarząd Dróg wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej podjął decyzję o wprowadzeniu pilotażowego projektu poprawy bezpieczeństwa pieszych na w/w przejściu.

Przejście dla pieszych w rejonie stacji przy ul. P
Przejście dla pieszych w rejonie stacji przy ul. Partyzantów · fot. MZD Bielsko-Biała


Należy podkreślić, że temat ten był wielokrotnie poruszany przez Komisję ds. BRD, która zaleciła podjęcie działań mających na celu ochronę pieszych. Ponadto MZD jest w posiadaniu dwóch nagrań, na których pieszy jest potrącany przez samochód. Planowane wdrożenie zakłada:
  • oznakowanie osi pasa w kierunku jazdy na wprost separatorem punktowym wraz z montażem słupków U-6, na długości 75,0 m przed przejściem w obu kierunkach oraz wyznaczenie powierzchni wyłączonej z ruchu o łącznej szerokości 1,2 m,
  • montaż słupków U-6c w pasie rozdziału, z zachowaniem odpowiedniej skrajni,
  • montaż punktowych elementów odblaskowych przed przejściem
  • wykonanie pasów dudniących,
  • zastosowanie podkładów z folii fluorescencyjnej dla znaków D-6,
  • wprowadzenie ograniczenia prędkości do 40 km/h,
  • wprowadzenie znaków ostrzegawczych.


- Podjęte działania pozwolą skutecznie zawęzić szerokość pasa ruchu, wpływając tym samym na zmniejszenie rzeczywistej prędkości pojazdów bez utraty płynności ruchu. Zakłada się, że wdrożenie projektu wpłynie na bezpieczeństwo pieszych korzystających z przejścia - informują pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg.

Monitorując planowane wdrożenie, MZD planuje wykonać analogiczne projekty dla wszystkich przejść dla pieszych nieobjętych sygnalizacją w kierunku Bystrej (do granicy miasta). Po wdrożeniu projektu, planowane jest spotkanie w terenie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, mające na celu zwiększenie świadomości kierowców w zakresie zagrożeń przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

Planowany termin realizacji projektu: 21-25 października.

BM / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.