bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2019
  • wyświetleń: 3217

Bez powodu napadli i pobili 30-latka, a potem uciekli. Są w rękach policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Jasienicy wytropili 33-latka i jego 28-letniego kompana, którzy w ubiegłym tygodniu bez powodu napadli i pobili pod sklepem w Jasienicy mężczyznę. Obydwaj agresorzy usłyszeli już zarzuty pobicia, za które mogą spędzić za kratami nawet 5 lat. Ponieważ pobicie miało chuligański charakter, będą musieli się liczyć z surowszym wymiarem sprawiedliwości.

policjanci z Jasienicy wytropili dwóch sprawców
Policjanci z Jasienicy wytropili dwóch sprawców chuligańskiego pobicia 30-latka · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Jasienicy. Późnym wieczorem dwóch mężczyzn zaczepiło przed jednym ze sklepów w centrum miejscowości 30-latka. Bez powodu zaczęli go bić i kopać po całym ciele i głowie. Zaatakowany mężczyzna próbował im uciec, wbiegając do sklepu. Napastnicy jednak weszli za nim i dalej zadawali mu ciosy. Dopiero gdy personel sklepu wezwał na pomoc patrol policji, uciekli w nieznanym kierunku. Oficer dyżurny bielskiej komendy natychmiast skierował na miejsce mundurowych oraz karetkę pogotowia ratunkowego. Na szczęście zaatakowany mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń. 30-latek nie wiedział kto ani dlaczego go napadł i pobił.

Sprawą zajęli się śledczy z jasienickiego komisariatu. Na podstawie zebranych informacji oraz dostępnych nagrań z monitoringu ustalili wizerunki obydwu sprawców i rozpoczęli ich poszukiwania. Równolegle z prowadzonym w sprawie pobicia dochodzeniem podejmowali szerokie czynności operacyjne. Już następnego dnia po napadzie tożsamość jednego z napastników ustalił dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jasienicy. Podejrzewany mężczyzna mieszkał kiedyś w jego rejonie służbowym. Mundurowi z Komisariatu Policji w Jasienicy zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Chuligan noc spędził w policyjnym areszcie. W tym czasie jasieniccy kryminalni przygotowali materiał dowodowy potrzebny do postawienia go przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty udziału w chuligańskim pobiciu człowieka. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

W międzyczasie kryminalni z komisariatu w Jasienicy ustalili personalia drugiego ze sprawców. Okazał się nim 27-letni mieszaniec powiatu bielskiego. Tuż po pobiciu pod sklepem wyjechał on z rodzinnej miejscowości. W tym tygodniu wrócił jednak do miejsca zamieszkania i stawił się na komisariacie w Jasienicy, gdzie również usłyszał zarzuty pobicia człowieka o chuligańskim charakterze.

Obydwu sprawcom za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponieważ przestępstwo, którego się dopuścili, miało charakter chuligański, muszą się liczyć z bardziej surowym potraktowaniem ich przez wymiar sprawiedliwości. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem bielski sąd.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.