bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 października 2019
  • 26 października 2019
  • wyświetleń: 2635

Czyste Beskidy - ochotnicy uprzątną śmieci z górskch szlaków

Za nami:

Akademia Techniczno-Humanistyczna już po raz drugi organizuje akcję „Czyste Beskidy”. Tym razem ekologiczne przedsięwzięcie odbędzie się w dwa jesienne dni: 23 i 26 października, a uczestnicy sprzątać będą masywy Szyndzielni, Czantorii, Skrzycznego i Magurki.

I edycja akcji Czyste Beskidy 2018
I edycja akcji Czyste Beskidy 2018 · fot. ATH


Dla osób, które zadeklarują udział w tym niecodziennym wydarzeniu organizator zapewnia tego dnia darmowy autobusowy transport z terenu uczelni (odjazdy autokarów od godziny 9.15) pod dolne stacje kolejek na w/w góry, darmowe bilety wjazdu na górskie szczyty oraz powrót na teren ATH. Ponadto po zakończeniu całodziennej akcji samorząd Studencki ATH organizuje na terenie uczelnianego kampusu Biesiadę Beskidzką z wieloma atrakcjami.

Aby wciąć udział w akcji, należy zarejestrować się za pomocą strony www.bielsko.czystebeskidy.pl/​, po uprzednim zapoznaniu się z proponowanymi szlakami.

- Mamy nadzieję, że tegoroczne sprzątanie beskidzkich szlaków przyciągnie liczne grono wolontariuszy oraz pozostawi trwały ślad w świadomości zarówno całej wspólnoty akademickiej, jak i mieszkańców Bielska-Białej i okolic - mówią organizatorzy.

I edycja akcji Czyste Beskidy 2018
I edycja akcji Czyste Beskidy 2018 · fot. ATH


Ciekawostką tegorocznej edycji "Czystych Beskidów" jest sobotnie sprzątanie popularnej wśród bielszczan Magurki, a w akcję włącza się także uczelniany Uniwersytet Trzeciego Wieku. Każda z osób, która w sobotę, 26 października w godzinach od 10.00 do 13.00 zjawi się pod kościółkiem na Straconce (widoczne stanowisko wolontariuszy) otrzyma identyfikator oraz pakiet startowy z workiem na śmieci i rękawicami.

Współorganizatorem jesiennego przedsięwzięcia jest Urząd Miasta w Bielsku-Białej oraz bielska Lokalna Organizacja Turystyczna, natomiast partnerami biznesowymi są Gemini Park Bielsko-Biała, Jan Niezbędny oraz firma Jantar. Patronat merytoryczny nad akcją sprawuje Stowarzyszenie CZYSTA POLSKA. Swoją nieocenioną pomoc niesie także bielski ZIAD, Kolej Linowa Czantoria oraz Kolej Linowa Skrzyczne.

BM / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.