bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 maja 2012
  • 24 maja 2012
  • wyświetleń: 2403

Dzień Praw Zwierząt w Bielsku

Za nami:

Wolontariusze Klubu Gaja organizują w najbliższych dniach wydarzenia z okazji Dnia Praw Zwierząt w pięciu miastach województwa śląskiego: Bielsku-Białej, Żywcu, Katowicach, Ustroniu oraz w Tychach.

Dzień Praw Zwierząt - Dzień Praw Zwierząt (22 maja) został ustanowiony przez Klub Gaja dla podkreślenia wagi, przyjętej przez polski parlament, Ustawy o ochronie zwierząt (1997 r.) . Petycję Klubu Gaja za wprowadzeniem ustawy podpisało 600 tysięcy osób. Była to największa kampania obywatelska na rzecz praw zwierząt w Polsce.


Happening "Zwierzę nie jest rzeczą", który zostanie zorganizowany 24 maja o godz. 13.00 na Placu Bolesława Chrobrego, nawiąże do ogólnopolskiej kampanii Klubu Gaja, która w 1997 r. doprowadziła do przyjęcia Ustawy o ochronie zwierząt.

- Dziś nadal mierzymy się z wieloma problemami dotyczącymi zwierząt. Jednym z nich jest ich bezdomność. Ludzie porzucają zwierzęta, które zostały zakupione na prezenty. Gdy małe szczeniaki i kocięta lub zwierzęta egzotyczne dorosną, przestają zachwycać dzieci i dorosłych, nieskorych już do systematycznej opieki nad nimi. Ich miejscem staje się ulica, las, pole - informuje Klub Gaja.

Oprócz happeningu będzie stoisko informacyjne na temat podejmowania interwencji w sprawie porzuconych zwierząt.

adv / bielsko.info, źródło: Klub Gaja

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.