bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 października 2019
  • wyświetleń: 2109

Profilaktyk spotkał się ze skazanymi za przestępstwa komunikacyjne

W Oddziale Zewnętrznym w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie odbyło się spotkanie policyjnego profilaktyka z bielskiej drogówki z osadzonymi. Uczestnikami prelekcji byli skazani na karę pozbawienia wolności za popełnienie przestępstw w komunikacji publicznej. W prelekcji wzięło udział 25 osadzonych.

Skazani za popełnienie przestępstw w komunikacji p
Skazani za popełnienie przestępstw w komunikacji publicznej spotkali się z profilaktykiem · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas spotkania omówiono aktualny stan prawny uwzględniający zmiany w przepisach prawa o ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji wynikających z jazdy w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Skazani za przestępstwa komunikacyjne uczestniczący w takich spotkaniach przygotowywani są do wyjścia na wolność. Policjanci przypomnieli im zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zwrócili również uwagę na główne przyczyny zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na terenie miasta i powiatu bielskiego.

Skazani za popełnienie przestępstw w komunikacji p
Skazani za popełnienie przestępstw w komunikacji publicznej spotkali się z profilaktykiem · fot. KMP Bielsko-Biała


Oprócz uzyskania wiedzy dotyczącej przepisów drogowych uczestnicy mogli wypróbować „alko-gogle”, które uświadamiają, jak dalece spożyty alkohol upośledza umiejętności motoryczne i szybkość reakcji kierowcy.

Profilaktyka bezpieczeństwa w ruchu drogowym to ciągły proces. Jego adresatami są wszyscy, każdy z nas bowiem staje się jego uczestnikiem. Policjanci docierają nie tylko do najmłodszych użytkowników dróg, młodzieży czy seniorów, ale także ludzi, którzy mają już w swojej przeszłości przestępstwa drogowe. Wszystko po to, aby na drogach Bielska-Białej i powiatu było bezpiecznej.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.