bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2019
  • 19 października 2019
  • wyświetleń: 2693

Przynieś surowce, a otrzymasz unikalne ekologiczne torby

Za nami:

19 października w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, prowadzonym przez Zakład Gospodarki Odpadami, (róg ul. Leszczyńskiej i Straconki) w godz. 9.00-15.00 odbędzie się zbiórka surowców (makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET).

Przynieś surowce, a otrzymasz unikalne ekologiczne
Przynieś surowce, a otrzymasz unikalne ekologiczne torby · fot. Fundacja Ekologiczna ARKA


Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje akcję, w ramach której będzie wymieniać surowce wtórne na ekologiczne torby. Torbę będzie można otrzymać za:
  • 20 kg makulatury lub
  • 20 kg szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) lub
  • 40 aluminiowych puszek lub
  • 40 plastikowych butelek PET.


Maksymalna ilość toreb przypadających na jednego uczestnika wynosi 10 sztuk.

Jesienna edycja akcji zbiegła się z inauguracją nowego programu aktywnej edukacji ekologicznej "Zielona ręka", dlatego oprócz dotychczasowych wzorów ekologicznych toreb, dla uczestników przygotowano dużą ilość toreb właśnie z symbolem Zielonej Ręki, zaprojektowanym przez Małgorzatę Rozenau. Ponadto dostępne będą jeszcze specjalne wzory toreb od partnerów: jesienna torba od Galerii SFERA, edukacyjna o segregacji z Żywiec Zdrój i z pięknym rowerem od firmy TiM.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z odpadami realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami. Za środki z surowców kupione zostaną rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji rowerpomaga.pl.

Przynieś surowce, a otrzymasz unikalne ekologiczne

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.