bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2019
  • wyświetleń: 2183

Prawie 1800 karateków weźmie udział w zawodach pod Dębowcem

Za nami:

Już w najbliższy weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej w Bielsku-Białej odbędzie XIII edycja Międzynarodowego Grand Prix Bielska-Białej w olimpijskim karate WKF - Polish Open.

Karatecy pod Dębowcem
Karatecy pod Dębowcem · fot. UM Bielsko-Biała


W trzydniowych zawodach weźmie udział blisko 1800 zawodników z 210 klubów, reprezentujących 32 państwa. Dla niektórych państw w tym Polski, zawody te są zawodami rankingowymi i mają charakter kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się w stolicy Azerbejdżanu - Baku i Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców w Budapeszcie.

W ciągu kilkunastu lat POLISH OPEN, z niewielkich zawodów dla dzieci i młodzieży, rozrosło się w jeden z największych turniejów karate w Europie i na świecie, który został wpisany do kalendarza imprez European Karate Federation na rok 2019 i 2020.

POLISH OPEN w Karate WKF odbywa się w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Do Bielska-Białej zostali zaproszeni goście z PKOl, znani olimpijczycy z Beskidów na czele z mistrzem olimpijskim w Boksie z Tokio 1964 Marianem Kasprzykiem.

Honorowy Patronat nad imprezą sprawują Pan Jarosław Klimaszewski - Prezydent Miasta Bielska-Białej, Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Swój udział w POLISH OPEN zapowiedziały bardzo silne reprezentacje, z najlepszymi karatekami z całego globu, medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Zawody te są doskonałym sprawdzianem dla juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w październiku w Chile oraz seniorów, którzy walczą o kwalifikacje olimpijskie. Również młodsi zawodnicy będą mieli szansę na sprawdzenie swoich umiejętności z najlepszymi zawodnikami na Świecie.

Sędzią Głównym POLISH OPEN będzie Alois Wiesböck Szef Komisji Sędziowskiej European Karate Federation. W pracach komisji sędziowskiej weźmie udział wielu sędziów z międzynarodowymi licencjami EKF/WKF.

Program zawodów

11 października (piątek)
10:00-14:00 - kata indywidualne i drużynowe: kadetów, juniorów, młodzieżowców
i seniorów,
14:00-15:00 - PARA-KARATE
15:00-19:00 - kumite indywidualne seniorów.

12 października (sobota)
09:00-19:00 - kumite indywidulane: kadetów, juniorów, młodzieżowców, kumite juniorów i seniorów open,
16:00-16:30 - OFICJANE OTWARCIE ZAWODÓW
16:30-21:00 - kumite indywidualne open juniorów i seniorów

13 października (niedziela)
09:00-11:30 - kata indywidualne i drużynowe dzieci do 13 lat
11:30-17:00 - kumite indywidualne i drużynowe dzieci do 13 lat

Wstęp wolny.

karate

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.