bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2019
  • wyświetleń: 2030

Jednostki OSP z regionu otrzymały po 5000 zł dofinansowania

W bielskiej delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przy ulicy Piastowskiej odbyło się uroczyste wręczenie promes w ramach dofinansowania 5000+ dla jednostek OSP z miasta Bielska-Białej, powiatu bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego oraz żywieckiego.

promesy OSP
Uroczyste przekazanie promes - 8.10.2019 · fot. KMP PSP Bielsko-Biała


W trakcie uroczystości przekazano również promesy na zadanie "Zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia przeznaczonego do likwidacji zagrożeń środowiska naturalnego" przyznane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku przez Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP st. bryg. Grzegorza Piestraka dla Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Jacka Kleszczewskiego, następnie Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej st. bryg. Zbigniew Mizera przywitał przybyłych gości.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Grzegorz Puda, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Senator RP Andrzej Kamiński, poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Beata Białowąs, Śląski Komendant Wojewódzki nadbryg. Jacek Kleszczewski, członek rady nadzorczej WFOŚIGW Przemysław Drabek, Starosta Powiatu Żywieckiego Andrzej Kaleta, Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie bryg. Damian Legierski, Komendant Powiatowy PSP w Pszczynie bryg. Grzegorz Kołoczek, Komendant Powiatowy PSP w Żywcu st. bryg. Krzysztof Grygiel, przedstawiciele władz samorządowych, a także prezesi lub przedstawiciele jednostek OSP otrzymujących promesy.

promesy OSP
Uroczyste przekazanie promes - 8.10.2019 · fot. KMP PSP Bielsko-Biała


Promesy na dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczono 206 jednostkom OSP łącznie na kwotę 1 030 000 złotych. W roku 2019 łączny limit dotacji na wydatki bieżące na zadanie publiczne "Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wynosi 82 mln. W całym kraju dotacje po 5 tys. zł przekazane zostaną do ponad 14 tysięcy jednostek OSP.

Pieniądze pozwolą im m.in. propagować zasady udzielania pierwszej pomocy, organizować przedsięwzięcia oświatowo - kulturalne i sportowe.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.