bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2019
  • wyświetleń: 1660

FotoArtFestival po raz 8. w Bielsku-Białej

Za nami:

Od 11-27 października 2019, w samym sercu Bielska-Białej, odbędzie się FotoArtFestival - jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych fotografii, prezentujące uznanych fotografików z całego świata.

foto art


FotoArtFestival to absolutnie wyjątkowe przedsięwzięcie, które trudno porównać z jakąkolwiek inną imprezą; gromadzi w jednym miejscu i czasie bardzo różnorodne pod względem formy i treści prace autorstwa najwybitniejszych światowych twórców fotografii. W tym roku Bielsko-Biała gościć będzie gwiazdy fotografii z 20 krajów świata, z 4 kontynentów.

Wszystkie główne wystawy FotoArtFestivalu nie były wcześniej prezentowane w Polsce. Gdy dodamy, że z ich autorami można spotkać się osobiście, mamy gotową receptę na sukces.

Większość artystów przyjeżdża do Bielska-Białej i w pierwszy, najważniejszy weekend festiwalu, osobiście bierze udział w tzw. Maratonie Autorskim. To dwa dni fotograficznej inspiracji, od rana do późnych godzin wieczornych. Artyści cenią sobie nie tylko wyjątkowy kontakt z publicznością, ale podkreślają, że świadomi swego dorobku, nazwisk, rozpoznawalnych i znaczących wiele w fotografii światowej, nigdy dotąd nie mieli okazji poznać się i porozmawiać osobiście. Bielsko-Biała stwarza im takie właśnie możliwości. Zgromadzenie tylu artystów w jednym miejscu to nie lada gratka także dla mediów, zainteresowanych wywiadami z pełnymi pasji fotografami.

Na wystawach zobaczymy: reportaż, dokument, portret, pejzaż, eksperyment. Fotografię dawną i współczesną. Barwną i czarno-białą. Tradycyjne odbitki analogowe i doświadczenia cyfrowe.

A ekspozycje to tylko część bielskiej imprezy. Towarzyszą jej także liczne warsztaty, aukcje charytatywne, pokazy filmowe, prezentacje sprzętu i fachowej literatury. Jest tu także miejsce dla amatorów, którzy mogą zaprezentować się na szerokim i prestiżowym forum oraz specjalna, fotograficzna strefa dla dzieci.

FotoArtFestival nastawiony jest na spotkania ludzi, których interesuje fotografia jako sztuka. Od roku 2005 wypracował sobie wysoką markę nie tylko w kraju, ale i za granicą. Hasłem FotoArtFestivalu jest „Slow Life” oraz działanie dla ludzi, poprzez fotograficzne opowieści o nich samych. Podczas FAF rozmowom i dyskusjom nie ma końca. Można się tu wiele nauczyć, podpatrzeć, zainspirować i zawiązać nowe przyjaźnie. Sprzyja temu szczególny klimat miasta. W jednym czasie i miejscu mamy szansę obejrzeć liczne wystawy i spotkać wielu wspaniałych artystów. Dzięki FotoArtFestivalowi świat zjeżdża do Bielska-Białej.

Harmonogram:
(piątek) 11 października 2019, godz.13:00
(Zamek) Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej

Uroczysta ceremonia otwarcia z udziałem artystów (za zaproszeniami):
(piątek) 11 października 2019, godz. 19:00
Teatr Polski w Bielsku-Białej

Maraton autorki
(sobota-niedziela) 11-12 października 2019, godz. 10:00-21:00 (sobota), 10:00-20:00 (niedziela)
Aula Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej

FotoArtFestival w liczbach:
20 indywidualnych wystaw głównych, artystów z 20 krajów Europy, Ameryki, Australii i Afryki
8 indywidualnych wystaw towarzyszących (polskich i zagranicznych)
3 zbiorowe, w tym wielka wystawa FotoOpen (prawie 350 artystów z różnych krajów)
20 miejsc (galerie, muzea)
65 wydarzeń (wystawy, pokazy multimedialne, filmy, spotkania autorskie, warsztaty)
ponad 80 zaangażowanych instytucji, firm, organizacji
ponad 100 wolontariuszy
ponad 100 pracowników instytucji kultury

foto art

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.