bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2019
  • 13 października 2019
  • wyświetleń: 2258

Seniorzy z osiedla Złote Łany zapraszają na ekologiczny kiermasz

Za nami:

13 października 2019 r., podczas wyprzedaży garażowej na osiedlu Złote Łany, w godzinach 10:00 - 13:00. odbędzie się Kiermasz #BBez plastiku - woreczki i torby na zakupy. Ekologiczne opakowania stworzyli seniorzy.

ekologiczne torby
Przygotowanie ekologicznych toreb · fot. Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany


Stoisko kiermaszowe będzie obsługiwane przez seniorki z Pracowni Rękodzieła na Złotych. Na stoisku można będzie kupić zarówno woreczki na zakupy - z firanek, jak i worki na pieczywo z lnu (ozdobione haftem) oraz siatki na zakupy z uszami.

W czasie prowadzonych w Fundacji Aktywności Społecznej Złote Łany edukacyjnych zajęć dla seniorów, postanowiłyśmy zainteresować uczestników spotkań tematyką ekologii, zalewu śmieci, plastiku, opakowań jednorazowych.

ekologiczne torby
Przygotowanie ekologicznych toreb · fot. Fundacja Aktywności Społecznej Złote Łany


Kiedy do seniorek skupionych w Pracowni Rękodzieła na Złotych dotarły informacje o niekorzystnych zmianach klimatycznych, postanowiły wziąć udział w akcji ratowania planety, poprzez działanie na własnym podwórku.

Kiermasz toreb i woreczków przygotowanych przez seniorów odbędzie się podczas wyprzedaży garażowej na osiedlu Złote Łany (13 października, ul. Jutrzenki, godz. 10:00-13:00).

- Będziemy je sprzedawać za symboliczną kwotę, a zarobione pieniądze przeznaczymy na zakup materiałów na zajęcia warsztatowe - informują seniorzy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.