bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 października 2019
  • wyświetleń: 1491

Policjanci rozmawiali z wnukami o bepieczeństwie ich dziadków

Policjanci z Bielska-Białej wraz z bielskim Stowarzyszaniem Polska-Świat wzięli udział w konferencji w ramach projektu MSWiA "Aktywny Senior - edukacja na rzecz bezpieczeństwa seniorów". Wydarzenie odbyło się w Szkole Kadetów Mago w Bielsku-Białej i było adresowane do młodzieży. Zgodnie z założeniami projektu to właśnie ona może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo swoich dziadków.

Policjanci rozmawiali z wnukami o bepieczeństwie ich dziadków · fot. KMP Bielsko-Biała


W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej przy ul. Legionów 30 odbyła się konferencja w ramach projektu „Aktywny Senior - edukacja na rzecz bezpieczeństwa seniorów". Obserwatorami konferencji byli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Adresatami była młodzież z bielskiej szkoły kadetów.

Jednym z założeń projektu jest uświadomienie młodemu pokoleniu, że może mieć decydujący wpływ na aktywność i bezpieczeństwo osób w wieku senioralnym. Policjanci i prelegenci stowarzyszenia Polska-Świat, Roman Waluś i Bartosz Ciopiński przekonywali młodych ludzi, jak ważna jest troska o nich. Aktywny senior to bezpieczny senior. To od młodego pokolenia i tego, w jaki sposób będzie traktowało swoich seniorów, zależy ich bezpieczeństwo. Utrzymywanie silnych rodzinnych więzi z dziadkami, częste odwiedziny czy choćby rozmowa telefoniczna są bezcenne. W końcu przestępcy posługujący się metodą „na wnuczka” nie będą mieli szans oszukać, jeśli babcia lub dziadek jest regularnie odwiedzany przez tego prawdziwego wnuczka.

Policjanci w związku ze zbliżającą się porą jesienno-zimową zwracali uwagę na właściwe zachowanie w ruchu drogowym. W szczególności bezpieczeństwo pieszych. Zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, gdzie po zmroku jest to obowiązkowe, ale zawsze. Może to bowiem uratować życie pieszego.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.