bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2019
  • wyświetleń: 4719

Anielka ważyła zaledwie 400 gramów! Rodzice proszę o pomoc

Anielka Bednarz z Lipowej była jednym z najmniejszych wcześniaków w Polsce. Dziewczynka, która urodziła się w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, ważyła zaledwie 400 gramów. Fundacja Siepomaga zbiera pieniądze na zakup wózka inwalidzkiego, ortez i gorsetu dla małej wojowniczki.

Anielka Bednarz z Lipowej
Anielka Bednarz z Lipowej


- Moja córeczka urodziła się z wagą 400 gram i mieściła się w mojej dłoni. Była jednym z najmniejszych wcześniaków w Polsce. Od razu po narodzinach trafiła do inkubatora. Nie mogliśmy jej nawet z żoną przytulić, potrzymać… Przez cztery miesiące, które ciągnęły się w nieskończoność, mogliśmy jedynie patrzeć na nią przez szklaną szybę… - relacjonuje Pan Marcin Bednarz, tata Anielki

Anielka już na starcie musiała walczyć o życie. Okazała się wojowniczką! Po pól roku pobytu w szpitalu rodzice mogli zabrać ją zabrać do domu.

- Radość z obecności córci szybko przyćmiły problemy z jej zdrowiem. Skrajne wcześniactwo spowodowało u Anielki wiele wad rozwojowych. Córeczka ma zmiany neurologiczne i wzmożone napięcie mięśniowe - mówi tata dziewczynki.

- Nasze życie, to ciągłe wizyty u specjalistów i rehabilitacja. Każdego dnia walczymy, by córka w przyszłości była samodzielna. By tak się stało, już teraz, kiedy Anielka nadal rośnie potrzebny jest specjalny sprzęt medyczny. Anielka potrzebuje wózka inwalidzkiego, ortez na nóżki i rączki i stabilizującego gorsetu. Wszystko to pomoże jej w utrzymaniu równowagi i jest do dalszej rehabilitacji. Kwota za zakup tych wszystkich sprzętów jest bardzo duża i przekracza możliwości finansowe mojej rodziny. W walce o zdrowie Anielki jestem w stanie zrobić wszystko, dlatego proszę Cię o pomoc... Moja córcia może być w przyszłości samodzielna. Proszę, pomóż nam - prosi ojciec dwulatki.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.