bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2019
  • wyświetleń: 2366

30-latka wjechała samochodem do rowu. Wydmuchała ponad 2 promile

Dzięki obywatelskiej postawie zgłaszającego dzielnicowi z Komisariatu Policji w Jasienicy zatrzymali kompletnie pijaną 30-latkę z Bielska-Białej. Kobieta jechała osobowym Renault jedną z głównych dróg w Jaworzu. Kiedy wjechała do rowu, jadący za nią mężczyzna zabrał jej kluczyki i wezwał policję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż przed godziną 18.00. Na ulicy Cieszyńskiej w Wapienicy zgłaszający zauważył osobowe Renault, które jechało od jednej krawędzi do drugiej, zjeżdżało na przeciwległy pas ruchu. Sposób prowadzenia pojazdu wskazywał, że kierująca może być nietrzeźwa. Kiedy na ulicy Bielskiej w Jaworzu skręcając na parking, wjechała jednym kołem do rowu, mężczyzna natychmiast dobiegł do kierującej i wyjął jej kluczyki ze stacyjki.

Od siedzącej za kierownicą kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu, a jej zachowanie wskazywało, że może być pijana. Mężczyzna powiadomił o tej sytuacji dyżurnego jasienickiego komisariatu, który natychmiast na miejsce skierował dwóch dzielnicowych.

Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi, poddali bielszczankę badaniu na alkomacie. Okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za przestępstwo drogowe, którego się dopuściła, grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. O jej dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.