bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2012
  • 18 maja 2012
  • wyświetleń: 2510

Malowany Dzień Weganizmu

Za nami:

18 maja o godz. 13.00 na ul. 11 Listopada pod pomnikiem Reksia w Bielsku-Białej Vege Inicjatywa organizuje happening Malowany Dzień Weganizmu.

Reklama

Organizatorzy namalują pierwsze w Bielsku, wegańskie, przenośne graffiti, któremu towarzyszyć będzie wegański poczęstunek. Podczas akcji będzie można odbić swój własny, zwierzakowy szablon!

Happening jest kontynuacją Dnia Weganizmu, rozpoczętego 12 maja w kawiarni Vagina Cafe, gdzie odbyła się projekcja filmu "Making the connection" i degustacja wegańskich przysmaków, przygotowanych przez gospodynię lokalu.

Celem akcji jest zapoznanie bielszczan z weganizmem jako dietą i filozofią życia, opartą na świadomym odrzucaniu produktów pochodzenia zwierzęcego i tym samym zwierzęcego cierpienia, związanego z obecnym chowem przemysłowym. Organizatorzy chcą pokazać konsumentom, że warto poszerzyć krąg naszej empatii również na zwierzęta i poprzez świadome, codzienne wybory konsumenckie poprawić ich dobrostan.

adv / bielsko.info
źródło: Vege Inicjatywa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.