bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 października 2019
  • 21 października 2019
  • wyświetleń: 1803

Remont - jak go tanio sfinansować?

Artykuł sponsorowany:

Decyzja o remoncie domu czy mieszkania niejednego przyprawia o ból głowy, szczególnie, kiedy trzeba przemyśleć budżet na ten cel. Jeśli nie mamy odłożonych własnych środków na zrealizowanie remontu lub po prostu środki te są niewystarczające, możemy skorzystać z oferty kredytowej banku. Według badań przeprowadzonych na zlecenie KRD Biura Informacji Gospodarczej1 drugim bezpośrednim powodem zaciągania pożyczek przez Polaków jest właśnie remont.

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu warto najpierw wyliczyć ile pieniędzy będziemy potrzebowali - ile mamy własnych oszczędności? A ile trzeba będzie pożyczyć? Następny krok to dobór właściwego finansowania. Produkty bankowe, które mogą sfinansować remont to przykładowo: kredyt gotówkowy, kredyt na remont, kredyt mieszkaniowy czy też pożyczka hipoteczna. Zdecydowana większość z nas znajdzie bez trudu coś dla siebie.

Bank Spółdzielczy
Polacy w dużej mierze finansują remont mieszkania kredytem.


Kiedy wybrać kredyt gotówkowy?
W przypadku, gdy planujemy nieduży remont na kwotę od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, to w takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy. Jest to „najszybszy kredyt”, bo decyzję o jego uzyskaniu dostajemy często w kilka godzin, ale nie dłużej niż w kilka dni. Dodatkowo wymagane jest minimum formalności - często wystarczy dowód osobisty i potwierdzenie wysokości dochodu. Trzeba jednak pamiętać, że szybko i bez większych formalności oznacza również drogo.

Kiedy zdecydować się na kredyt mieszkaniowy?
Kredyt mieszkaniowy skierowany jest głównie do osób, które potrzebują dużo gotówki na dłuższy okres czasu i są właścicielami nieruchomości. Atutem kredytu mieszkaniowego jest niskie oprocentowanie oraz niższa niż przy kredycie gotówkowym prowizja za udzielenie kredytu. Dzięki niskiemu oprocentowaniu oraz długiemu okresowi spłaty raty miesięczne nie obciążają znacząco budżetu domowego. Słabą stroną finansowania remontu kredytem mieszkaniowym są formalności. Na decyzję o przyznaniu kredytu czeka się nawet do miesiąca i dodatkowo bank wymaga wielu dokumentów także związanych z rozliczeniem środków kredytu.

Jakie inne alternatywne finansowanie?

Połączenie zalet kredytu gotówkowego - szybkość przyznania i niewiele formalności - oraz kredytu mieszkaniowego - niskie oprocentowanie i długi okres spłaty - można znaleźć w ofercie kredytu na remont. Jest to najwłaściwsze rozwiązanie, szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy na remont nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, zależy nam na czasie i oczekujemy warunków cenowych korzystniejszych niż przy kredycie gotówkowym. Ponieważ kredyt na remont to kredyt na konkretny cel, bank wymaga od kredytobiorcy przedłożenia w banku faktur dokumentujących w części rozliczenie udzielonego kredytu. W zamian otrzymujemy dobre warunki cenowe. Dodatkowo zaletą kredytu na remont jest brak zabezpieczenia w formie hipoteki na nieruchomości.

Beskidzki Bank Spółdzielczy oferuje pełen zakres produktów kredytowych, które dają gwarancję taniego sfinansowania remontu domu czy też mieszkania. Sprawdź!
Bank Spółdzielczy


Beskidzki Bank Spółdzielczy
  • ul. Komorowicka 272
  • 43-346 Bielsko-Biała
  • Tel: +48 33 815-79-34
  • Fax: (33) 815-79-34 w. 13
  • www.bankbbs.pl---------
1. Raport "Dlaczego Polacy się zadłużają" powstał na podstawie badania zrealizowanego przez IMAS International w listopadzie 2018 r. na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Zostało ono przeprowadzone na reprezentatywnej próbie Polaków, w dwóch grupach - osób w wieku produkcyjnym (18-64 lata) i emerytów (powyżej 65 lat). Głównym celem badania było poznanie powodów, dlaczego Polacy się zadłużają, na co przeznaczają pożyczone pieniądze i jak radzą sobie ze spłatą długów.