bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2019
  • wyświetleń: 4907

[WIDEO] Młodzi sprawdzali jak to jest być studentem ATH

Od 24 do 27 września w Akademii Techniczno-Humanistycznej trwały Dni Otwarte ATH. Codziennie mury uczelni odwiedzało około 500. uczniów z powiatów: bielskiego, żywieckiego, cieszyńskiego i pszczyńskiego.Aby przyjąć tak dużą liczbę osób, organizatorzy zaproponowali ponad 20 ścieżek dydaktycznych, które równolegle odbywały się w salach wykładowych i laboratoriach Akademii. W ofercie naukowej poszczególnych bloków znalazły się zajęcia przygotowane przez wszystkie wydziały Akademii Techniczno-Humanistycznej. Dlatego ich zakres był bardzo różnorodny - począwszy od zagadnień inżynieryjno-technicznych poprzez wiedzę z zakresu psychologii, zarządzania i humanistyki aż po tematy z zakresu nauk o zdrowiu.

Dodatkowo, uczestnicy Dni Otwartych zobaczyli wystawę techniczną, na której zaprezentowane zostały zabytkowe i nowoczesne pojazdy. Dla uczniów przygotowano także spektakl w wykonaniu Koła Teatralnego „Kurtyna” oraz prezentację akcji społecznej zorganizowanej przez ATH - Klapki dla Gambii. Każdego dnia odbywały się dwa wykłady inaugurujące dla wszystkich grup, pt. „50 lat innowacji technicznych agenta 007” oraz „ATH - Studia jak DAKAR”.

Podczas Dni Otwartych uczniowie mogli przekonać się, jak wygląda studiowanie w jedynej w regionie uczelni publicznej. Spotkanie z nauką na pewno zaowocowało pogłębieniem wiedzy i obudzeniem nowych zainteresowań. Wizyta w Akademii zapewne zainspirowała też wielu uczniów do podjęcia decyzji o dalszej drodze edukacyjnej, a w perspektywie - wyborze kariery zawodowej.

Za sprawny przebieg Dni Otwartych ATH szczególne podziękowania należą się studentom, którzy z dużym zaangażowaniem opiekowali się wszystkimi grupami szkolnymi.

ab / bielsko.info, źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.