Wiadomości

  • 30 września 2019
  • wyświetleń: 1718

Ubezpieczenie dla miłośników sportów zimowych - sprawdź warunki

Materiał partnera:

Większość podróżujących pamięta o ubezpieczeniu turystycznym, lecz turyści zmierzający do górskich miejscowości w celu korzystania ze sportów zimowych, powinni zachować szczególną uwagę. Większość podstawowych polis tego typu nie obejmuje ochroną finansową zdarzeń wynikających z takich aktywności, które klasyfikowane są jako sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne. Przed wykupieniem ubezpieczenia trzeba się zatem upewnić, czy dana umowa pokryje ten zakres usług.

Ubezpieczenie dla miłośników sportów zimowych


O jakie sporty zimowe chodzi towarzystwom ubezpieczeniowym?Wybierając ubezpieczenie turystyczne trzeba jasno sprecyzować cel wyjazdu. W większości przypadków odpowiedzialność ubezpieczyciela w zakresie sytuacji wynikających z uprawiania sportów zimowych, zaczyna obowiązywać dopiero po wpisaniu do umowy specjalnej klauzuli. Główny problem klientów polega na tym, że poszczególne towarzystwa same ustalają to, jakie sporty zakwalifikować do tych kategorii, więc zawsze trzeba to sprawdzić w tzw. OWU, a więc Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. To właśnie tam będzie podane jakie aktywności zostały sklasyfikowane jako podwyższonego ryzyka lub ekstremalne. Można tam znaleźć mniej typowe odmiany sportów zimowych, ale wiele firm uwzględnia również najpopularniejsze atrakcje związane ze zjeżdżaniem na nartach czy snowboardzie bądź wyprawach w wysokie góry. OWU poszczególnych towarzystw będzie od siebie odbiegało, więc koniecznie trzeba uważnie czytać treść umowy, a szczególnie definicje czy wyłączenia z odpowiedzialności ubezpieczyciela. Więcej informacji na ten temat jest dostępnych tutaj: http://ubezpieczenie24.org/wszystko-o-ubezpieczeniu-dla-snowboardzistow-i-narciarzy-cz1/

Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniach obejmujących sporty zimowe?Ubezpieczenia uwzględniające sporty zimowe są również droższe, z uwagi na większe ryzyko wypadku czy spowodowania szkody. Podobnie jak w przypadku innych polis, tak i tutaj konkretne oferty towarzystw mogą się różnić zakresem, który klienci ustalają też z firmą przy wykupywaniu ubezpieczenia.
W kontekście sportów zimowych opłaca się wybierać polisy uwzględniające ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ta pierwsza opcja przyda się, jeśli z naszej winy na stoku ucierpi osoba trzecia. Jeśli będzie się ona domagała odszkodowania, to zostanie ono wypłacone właśnie w ramach polisy. Z kolei opcja NNW chroni samego ubezpieczonego na wypadek kosztów związanych z leczeniem czy rehabilitacją wskutek urazu. Niektóre towarzystwa umożliwiają też choćby uwzględnienie w polisie zabezpieczenia sprzętu sportowego, co przyda się tym, którzy jadą na urlop ze swoimi i kosztownymi gadżetami. Osoby szykujące się do tego, aby pierwszy raz spróbować sportów wysokiego ryzyka, powinny się też najpierw poddać badaniom lekarskim, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Jeśli po jakimś nieprzyjemnym zdarzeniu zostanie stwierdzone, że dana osoba nie powinna była uprawiać takich sportów w związku ze stanem zdrowia, to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania za poniesione straty osobowe. Jeśli chcesz, aby na temat tego rodzaju polis nic Cię nie ominęło - dowiedz się więcej na temat ubezpieczeń na: http://ubezpieczenie24.org/.