bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2019
  • 4 października 2019
  • wyświetleń: 2447

Koleje Śląskie dla studentów: bilet miesięczny za symboliczną złotówkę

Oferta Studenciak została pierwszy uruchomiona w 2017 roku, w ramach kampanii "Rok Studenta". Od tego momentu co roku Koleje Śląskie zachęcają studentów pierwszego roku, by przy wybieraniu środka transportu w swoich podróżach na uczelnię wzięli pod uwagę pociąg. W tym celu wszystkim osobom zaczynającym swoją przygodę ze studiami oferują bilet miesięczny za symboliczną złotówkę.

studenciak


Oferta Studenciak obejmuje sieć połączeń, z wyjątkiem pociągów specjalnych, pociągów Ornak na odcinku Żywiec - Zakopane oraz odcinka Chałupki - Bohumin. Bilet można zakupić za pomocą aplikacji Skycash i jest on ważny od razu po zakupie. Co istotne, Studenciak będzie dostępny w tym kanale sprzedaży przez cały październik, a jego okres ważności wynosi miesiąc. Czyli - dla przykładu - bilet kupiony 5 października będzie ważny do 4 listopada.

W trakcie kontroli oprócz biletu niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie studiów - legitymacji studenckiej lub zaświadczenia dostępnego na stronie Kolei Śląskich w zakładce Dla Podróżnych - Oferty - Studenciak. W powyższej zakładce dostępny jest również szczegółowy opis oferty Studenciak.

Łącznie w 2017 roku z promocji skorzystało ponad 3000 studentów, a w 2018 liczba ta zwiększyła się do prawie 4000. Za całość kampanii "Rok Studenta" spółka Koleje Śląskie została nagrodzona Laurem Studenckim w kategorii "Organizacja Przyjazna Studentom". - Zgodnie z danymi z lat ubiegłych można zauważyć, że coraz więcej studentów przekonuje się do takiej formy podróżowania. Liczymy zatem, że wielu z nich zostanie z nami na dłużej i będzie traktowała kolej jako naturalny środek transportu. Zachęcamy wszystkich studentów pierwszego semestru, pierwszego roku studiów do tego, by za symboliczną złotówkę zdecydowali się na przetestowanie jak podróżuje się pociągiem i czy sprawdza się on nie tylko przy codziennych podróżach na zajęcia, ale również np. podczas weekendowych podróży -

BM / bielsko.info, źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.